GOROD.cn.ua

Чернігівці пройшли «Ходою за свободу»: акція присвячена боротьбі з торгівлею людьми

«Ходою за свободу» сьогодні пройшли чернігівці центром міста. Як сказала організаторка Наталія Кулікова, акцію провели у європейський день боротьби з торгівлею людьми, до неї долучилися 250 людей. Всесвітня мирна акція «Хода за свободу» проводиться 6-й рік поспіль, у Чернігові – вдруге. Як це було, бачила Наталія Гоман.



О пів на третю дня. 2,5 сотні людей мовчки ідуть Черніговом. У їхніх руках – чорні парасольки.

Це – «Хода за свободу». Серед учасників – Тетяна Сидоренко. Її сина Сергія півтора роки тому в Італії його засудили до майже 3,5 років ув’язнення. Звинуватили у незаконному перевезенні людей через кордон.

«Він студентом поїхав на заробітки, попрацювати на турецьке судно буквально на місяць. Він спочатку декілька разів дзвонив, надсилав відео, був дуже задоволений. Потім направляють їх відбуксувати судно до протилежного берега. Ніякого рішення вони прийняти вже не можуть. Це відбувається вночі, у відкритому морі. До них підсаджують біженців-нелегалів».

Зараз Тетяна з адвокатом намагаються звільнити сина.

«Щоб їх визнали постраждалими. Оскільки тут їх найняли шляхом обману, а там використали».

Цьогорічна «Хода за свободу» має привернути увагу до таких випадків, як у Сергія Сидоренка, каже організаторка акції Наталія Кулікова.

«До нас почали звертатися мами моряків, хлопців, які їхали на короткий проміжок часу працювати на території різних європейських країн, наприклад Італії або Греції і потрапили там до поліції, до правоохоронних органів за контрабанду людей, за перевезення нелегальних мігрантів.

Студенти дуже часто не звертають увагу на ті оголошення, де вказано про велику заробітну плату, про те, що вони будуть нелегально працевлаштовані. І розуміють, що всі оці фактори, і все одно ідуть на ризик».

Наталія Кулікова розповідає, що треба робити, аби не стати потерпілим від торгівлі людьми.

«Найкращий варіант – це звернутися спочатку на безкоштовний номер телефонної гарячої лінії, до того, як виїжджати за кордон, це 527. Для того, щоб консультанти лінії повідомили про те, які повинні бути документи, щоб звірити ці всі документи, перевірити інформацію про роботодавців.

Все має бути легально. Мають бути договори. Якщо це відпочинок, то з туристичною агенцією має бути договір про те, що людина купила путівку і їде саме в той готель, саме на такий проміжок часу, і саме за такі гроші, як вказано. Це і про стажування. Перелік робіт, які будуть виконувати студент або учень, або інша людина, яка стажується на роботі. І це в будь-якому випадку виключно легальна, якщо говоримо про роботу».

«Паспорт віддавати не можна жодній людині, жодному роботодавцю».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: акція, торгівля людьми, хода, UA: Чернігів