В селі Малинівка Чернігівського району вже завершили будівництво першої в області наземної промислової сонячної електростанції, яке тривало майже рік. Її потужність становить 1,2 МВт. На даний час в експлуатацію введена перша черга станції, яка складається з 2200 сонячних модулів потужністю 0,6 МВт.
Будівництво нової електростанції розпочали у вересні минулого року і планували завершити вже навесні 2019-го (про це «Чернігівщина» писала в №39 від 27 вересня ,2018 р.). Двоє підприємців з Чернігова - Ігор Ніколаєнко та Ігор Комоцький - вирішили вкласти гроші в досить перспективний, на їхню думку, в майбутньому бізнес - сонячну енергетику. Малинівська сонячна електростанція займає понад два гектари землі і складається з 5000 панелей.
Всю електроенергію, яку продукуватимуть сонячні панелі, підприємці планують продавати державі за «зеленим» тарифом. Це спеціальний, більш високий тариф, за яким закуповується електроенергія, вироблена з альтернативних джерел. І хоча власники станції отримуватимуть оплату в гривнях, але ціна цих кіловатів прив’язана до євро - 0,18 євро/кВт*год. «Зелений» тариф кожного кварталу оновлюється і залежно від курсу євро може збільшуватися або зменшуватися. Самоокупність цього проекту становить близько 5 років.
Повна потужність малинівської СЕС складе 1,2 МВт, що дозволить виробляти до 1337 МВт на годину «чистої» електроенергії на рік. Це в свою чергу забезпечить відновлюваною електроенергією близько 500 домогосподарств та зменшить викиди СО2 приблизно до 700 тонн на рік.
За висновками німецьких фахівців, ця сонячна електростанція відповідає всім сучасним екологічним і технічним вимогам. При проектуванні і будівництві СЕС було застосовано як найкраще обладнання світових брендів (Ja Solar, Huawei), так і багато українських матеріалів, що дозволило значно знизити вартість об’єкта.
Марія Пучинець, тижневик «Чернігівщина» №37 (750), 12 вересня 2019 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.