Біологія на практиці.
Новий предметний кабінет облаштовують у чернігівській школі №29. У приміщенні вже зробили стелю і підключили нові радіатори опалення. Нині працюють над заміною старих вікон і дверей на металопластикові та реконструкцію підлоги. Наступний етап – встановлення необхідного обладнання та меблів.
Вались Білогура, начальник управління освіти: «Роботами передбачається капітальний ремонт кабінету, придбання нових меблів, завезення повністю нового сучасного обладнання та засобів навчання. Крім того, буде сучасне інтерактивне обладнання в предметному кабінеті – буде мультимедійна панель. В минулому році вже була практика – для навчальних закладів міста декілька ми придбали».
Сучасні дидактичні матеріали та інтерактивна робота на уроках – це новий рівень освіти, кажуть в управлінні. Так, педагоги можуть доступно пояснювати матеріал, а діти краще засвоювати знання.
Вались Білогура, начальник управління освіти: «Коли завеземо обладнання і встановимо все, то ви побачите, що жодного такого кабінету у нас в Чернігові ще немає, і це буде взірцевий предметний кабінет з біології».
Впродовж тривалого часу освітня галузь міста була на залишковому фінансуванні, тому умови в школах далекі від прогресивних.
Цьогоріч коштом міського бюджету також реконструюють кабінет хімії у 30-й школі, кабінети фізики у 32-му ліцеї і 33-й школі, та лінгафонні кабінети у ліцеї №22 та гімназії №31. Їх у Чернігові обладнають першими, бо саме з цих предметів у цих закладах діти показують хороші результати.
Галина Совєтова, директорка ЗОШ №29: «Лише в цьому році дві наші учениці мають призові місця з всеукраїнських олімпіад з біології і МАН всеукраїнського рівня, тому мабуть саме наша школа отримала можливість мати такий кабінет. Думаю, що кабінет з таким гарним насиченням технічними засобами плюс додатковими дидактичними матеріалами плюс дуже гарний ремонт буде, він ще триває, яке він буде завершений до 1 вересня, він дозволить і вчителю з натхненням давати дітям знання».
Оновлений клас мають закінчити до початку навчального року. Від 1 вересня у цій школі також відкриють кабінет робототехніки. Його облаштують поверхом вище. В поза урочний час тут навчатимуть основам 3D-моделювання та програмування.
Галина Совєтова, директорка ЗОШ №29: «Він складається з двох частин: звичайний кабінет інформатики, гарно обладнаний, і плюс додаткове приміщення, в якому буде розташований станок, на якому будуть виготовляти 3D-моделі, плюс робочі місця, для того, щоб діти займалися, і 3D-принтер. А вже за допомогою кабінету інформатики вони будуть розробляти свої проекти, моделі і їх реалізовувати. Тобто це вже як замкнутий цикл».
Устаткування для класу робототехніки мають отримати цього тижня. До осені такі кабінети з’являться ще у 3-х школах міста – 3-й, 12-й та 35-й.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.