GOROD.cn.ua

230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми за роки Незалежності (відео)

230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми за роки незалежності. Вони потерпали від неволі як за кордоном, так і на території нашої країни.

30 липня Всесвітній День боротьби з цим так званим бізнесом, який є одним із найприбутковіших у світі.



Олександр Кобзар, старший оперуповноважений відділу боротьби зі злочинами пов’язаними з торгівлею людьми: «Великою проблемою є латентність даних злочинів. Латентність – це коли особа вважає, що вона не є постраждалою від торгівлі людьми і не звертається ні на «гарячі лінії» державних органів, ні до правоохоронних органів».

Україна є країною походження транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Із загостренням економічної і політичної ситуації, а також військовими діями на Сході, кількість людей, яка готова прийняти ризиковані пропозиції роботи за кордоном, тільки збільшується.

«Певні особи, користуючись цим, вчиняють відносно даних осіб неправомірні дії», - каже Олександр Кобзар.

Збільшилися і випадки продажу малолітніх або ще не народжених дітей через мережу Інтернет, або соціальні мережі. Також потрапляють до тенет торговців людьми як чоловіки, так і жінки.

Наталія Кулікова, керівниця проектів ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини»: «На наш погляд є випадки навіть трудової експлуатації в місті Чернігові. Це випадки, до нас зверталися люди вже не одноразово, і ми можемо розглядати, що там точно є порушення, але поки правоохоронні органи не змогли ідентифікувати, то ми не можемо точно сказати, чи це торгівля людьми, чи це просто порушення трудового законодавства».

Працюють правоохоронні органи, профільні департаменти та правозахисники у напрямку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Упродовж 2013-2019 років цей статус отримали 53 особи, 2 з яких постраждали саме в Україні, 12 з них отримали його у цьому році.

В’ячеслав Голуб, заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту: «10 чоловіків і 2 жінки, з них 7 мешканці Коропського району, які є жертвами трудової експлуатації. 1 чоловік постраждав від трудового рабства в межах нашої країни. Якщо ви чули, резонансна справа, коли восени 2018 року під Одесою звільнили 94 особи, яких незаконно утримували та змушували працювати безоплатно у галузі сільського господарства, от серед них був один мешканець нашої області».

Чернігівщина у п’ятірці областей, де найбільше присвоєно статусів постраждалим.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: торгівля людьми, трудове рабство, «Дитинець»