GOROD.cn.ua

Кубок Східноєвропейський країн із трасового автомоделювання у Чернігові (відео)

Копія «Формули-1», зменшена у 32 рази – сьогодні у Чернігові пройшла гонка класу «Ф-1» з трасового автомоделювання. Це найповільніша гонка кубку Східноєвропейських країн. Спортсмени з України, Білорусі, Литви та Латвії змагатимуться в 4-х класах протягом 4 днів.



Змагання за міжнародний кубок Східноєвропейський країн із трасового автомоделювання проходить у Чернігівському обласному центрі науково-технічної творчості . Триватимуть вони до 28 липня. Спортсмени з різних міст України, а також з Білорусі, Литви та Латвії змагатимуться у чотирьох різних класах.

Костянтин Косаковський, голова правління ГО «Всеукраїнська федерація автомодельного спорту України»: «Сьогодні змагається клас «Ф-1» - це масштабна копія «Формули-1». У 32-му масштабі. Класи так розташовані, що спочатку їде найменш швидка модель. Тобто останній клас буде найшвидший».

Таких треків, як цей – чотири в Україні, каже Костянтин. Його довжина – 35 метрів. Він має 8 доріжок з напругою у 12 вольт. Найменше коло на цьому треку швидка модель маже здолати за 3,5 секунди.

Костянтин Косаковський, голова правління ГО «Всеукраїнська федерація автомодельного спорту України»: «Спортсмен під’єднує свій пульт керування і на машину подається струм 12 вольт. У моделі є електричний двигун, спортсмен регулює напругу, модель їде скоріше або повільніше. Для того, щоб модель проходила трек якнайшвидше, а на поворотах не випадала з пазу».

Гонка триває 40 хвилин. Спортсмен має проїхати всі вісім доріжок у певній черговості. Виграє той, хто проїде найбільшу кількість кіл за цей час. Коштує одна модель в середньому 400 доларів. Їх пілоти збирають самостійно із заздалегідь виготовлених деталей. Юрій Паращак зі Львова займається цим 17 років – зі школи. Перед кожною гонкою модель підлаштовують до особливостей треку.

Юрій Паращак, учасник змагань зі Львова: «Залежно від конфігурації треку, яких радіусів повороти, які прямі. Підбираються співвідношення шестерень на двигуні і шестерень моста. Тобто теж треба потрапити, щоб модель їхала ідеально, комфортно. Є до 10 видів гуми і бажано мати хоча б 5-6 комплектів гуми. Щоб спробувати одну-другу-третю, подивитися, яка їде найкраще».

Тому на змагання спортсмени їздять із піт-боксами. В них - всі комплектуючі та потрібні інструменти, від викрутки до паяльника.

Юрій Паращак, учасник змагань зі Львова: «По суті це така майстерня, де є все, що необхідно, щоб зібрати, наклеїти, прошліфувати гуму».

Біля свого піт-боксу до гонки модель готує литовець Симас Немера. Трасовим моделюванням він захопися 30 років тому.

Симас Немера, учасник змагань Литви: «Намагаюся правильно поставити дроти, щоб вони не підіймали кузов. Коли модель їде, на поворотах найголовніше, щоб передня частина була притиснута до траси. Тоді модель притискається краще».

Юрій Паращак, учасник змагань зі Львова: «Тут ніякими талантами не треба володіти, але, як будь-яке серйозне заняття спортом, воно потребує часу. Копітке налаштування, тести, тести, тести».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гонка класу «Ф-1», автомоделювання, UA: Чернігів