GOROD.cn.ua

Що потрібно знати про нові правила виїзду з дитиною за кордон? (відео)

Вивезти дитину на відпочинок за кордон.

Раніше для деяких батьків це ставало нездійсненною місією. Частою була проблема, коли подружжя розлучене, батько не сплачує аліментів та дозволу на оздоровлення дитини за межами держави все одно дає, або ж шантажує, вимагаючи за це грошей. Аби запобігти таким ситуаціям, з минулого серпня в Україні запрацював спрощений порядок виїзду дітей за кордон. Він стосується дітей, чиї батьки розлучені або проживають окремо.



Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «Якщо один з батьків, з ким проживає дитина, хоче виїхати за кордон для навчання, лікування, оздоровлення до місячного строку, то необхідно повідомити іншу сторону. Наприклад, батька, з ким не проживає дитина. Направити рекомендований лист про те, що вони виїжджають за межі України до місячного строку і на пункті пропуску прикордонній службі необхідно пред’явити рішення суду про встановлення місця проживання або висновок органу опіки і піклування».

Аби отримати підтвердження місця проживання дитини, необхідно звернутися до служби у справах дітей з пакетом документів.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «Необхідна копія власного паспорту, копія паспорту дитини, якщо дитина досягла такого віку, що має такий документ, довідка про місце реєстрації заявника, довідка про місце реєстрації дитини, свідоцтво про народження дитини, копія про розірвання шлюбу, якщо шлюб розірвано», – каже заступниця начальника служби у справах дітей ОДА Юлія Оліференко.

Служба у справах дітей відвідує заявників та впродовж тижня розглядає рішення. Воно набуває чинності через 10 днів, а діє впродовж року.

Другий випадок, коли можна виїхати за кордон з дитиною без нотаріально засвідченої згоди другого з батьків, несплата аліментів впродовж 4 місяців. Відповідну довідку можна отримати у органах ДВС та пред’явити її на кордоні.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «І третій випадок – це коли інша сторона-боржник за виконавчим провадженням належним чином виконує свої зобов’язання, які визначені рішення суду, належним чином сплачує своєчасно аліменти, і хоче також з дитиною виїхати за кордон. В такому випадку він звертається до стягувача, просить надати нотаріально посвідчену згоду. Якщо протягом 10-денного терміну, з моменту отримання такого листа, інша сторона не надає нотаріально посвідчену згоду, в такому випадку включається механізм, такій особі необхідно буде звернутися до суду і отримати рішення суду про виїзд з дитиною за кордон без нотаріального посвідченої згоди».

Загалом же виїзд за кордон дітей молодше 16 років здійснюється за згодою та у супроводі обох батьків або одного з батьків, чи з довіреною особою, маючи нотаріально завірену згоду-заяву від батьків.

Олег Трейтяк, начальник головного територіального управління юстиції в області: «В заяві про надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон зазначається обов’язково країна, куди буде мати чи батько з дитиною виїжджати, і обов’язково зазначається, на який конкретно термін вони виїжджають за кордон».

Олександр Семенюк, заступник начальника штабу Чернігівського прикордонного загону: «Доручення дозвіл на виїзд за кордон дитини може не оформлятися, якщо один із батьків вивозить дитину за кордон, а інший може прибути в пункт пропуску і своєю присутністю засвідчити в усній формі те, що він надає дозвіл виїзду своєї дитини за кордон».

При оформленні документів батькам також потрібно звертати увагу на правила в’їзду до транзитних країн, адже для перетину їх кордонів можуть знадобитися інші документи.

Для перебування в країнах Шенгену можливо в заяві на виїзд дитини за кордон, крім країни прямування, зазначити державу в’їзду до Шенгенської зони. За умисне порушення місячного строку перебування дитини за кордоном встановлений штраф – від 100 до 200 неоподаткованих доходів громадян та заборона виїзду за кордон з дитиною на рік.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дитина, правила виїзду, закордон, Олег Трейтяк, документи, «Дитинець»