GOROD.cn.ua

Кліщі атакують чернігівців (відео)

У самому центрі міста в одному зі скверів поблизу площі чернігівець Ігор мав неприємну зустріч із кліщем.



Ігор, житель Чернігова: «Шел на обед в столовую. Смотрю на руку, что-то черненькое. А это оказался очень маленький клещ, в размере где-то миллиметра 2, может 3. Я решил его сам оторвать. Но от него осталась часть, поэтому пришел в травмпункт удалить эту часть».

Майже щодня до травматологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2 потрапляють пацієнти з приводу видалення кліщів. Лише на минулому тижні сюди звернулися за допомогою понад 40 чернігівців. Але в середньому щодня у травмпункті від 5 до 15 пацієнтів, каже лікар ортопед-травматолог Олена Красненко.

Олена Красненко: «Естественно людям лучше всего обращаться к нам, чтобы мы квалифицированно, без лишней травматизации мягких тканей удалили клеща. Но травмпункт исключительно оказывает помощь по удалению клещей, далее мы пациентов направляем к инфекционисту в поликлинику по месту жительства, чтобы доктор проконсультировал по поводу всех заболеваний, которые могут переносить клещи, и по необходимости назначил адекватное лечение».

Так звані енцефалітні кліщі – це кліщі родини іксодових, що зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах і скверах. Вони можуть бути інфіковані збудниками Бериліозу, або хворобою Лайма. В цьому році чернігівський обласний лабораторний центр встановив 3 таких випадки хвороби. Засоби особистого захисту від кліщів прості і доступні кожному, каже завідуюча інфекційним відділенням Чернігівської міської лікарні №2 Світлана Ворона.

Світлана Ворона: «Выходя на природу нужно одевать светлую одежду. Потому что на светлой одежде они более заметны. И обязательно одевать носки, чтобы максимально уберечься от наличия открытых участков тела».

Якщо кліщ все ж таки присмоктався, необхідно звернутися до найближчого травмпункту. І з метою профілактики пройти курс антибіотикотерапії. Адже бувають випадки, коли системний кліщовий Бариліоз може проявитися в гострій формі.

«Это проявляется характерной сыпью на теле, в виде кольцевидной мигрирующей эритемы. Где-то через 2-3 недели после снятия клеща появляется небольшой участок покраснения кожи, который потом постепенно распространяется. И очень часто пациенты считают, что это аллергическая реакция, и занимаются самолечением. Но это, к сожалению, не помогает», - каже Світлана Ворона.

Несвоечасна діагностика призводить до появи хронічних форм захворювання, інвалідизації, а інколи й до летальних випадків, наголошує Світлана Ворона.

За рівнем захворюваності і поширеності, важкості клінічного перебігу, хвороба Лайма є однією з найбільш актуальних проблем сучасної інфекційної патології багатьох країн Європи. Кількість звернень з підозрою на хворобу зросла із 14 – у 2007 році – до 146 – у 2018 році. І це лише в Чернігові.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: кліщі, травмпункт, Бариліоз, хвороба Лайма, Олена Красненко, Світлана Ворона, «Новий Чернігів»