На державній службі вже 9 років. Одразу після інституту В’ячеслав Хардіков прийшов працювати до Головного територіального управління юстиції. І вже сьогодні він на посаді заступника начальника. Вважає, для молоді держслужба гарний професійний стан.
В’ячеслав Хардіков, заступник начальника головного територіального управління юстиції в області: «На даний час державна служба не така як була раніше. Ті вимоги, які ставляться перед державним службовцем, вони вже зовсім інші. Тобто він повинен бути спритніший, уважніший, він повинен креативно мислити, він повинен вміти багато чого, що раніше не вимагалося».
Як дізнатися про відкриті вакансії та пройти конкурс на держслужбу, розповідають студентам історикам. Їх запросили до обласного молодіжного центру взяти участь у всеукраїнському інформаційному заході «Право на державну службу».
Ірина Галайко, заступниця начальника міжрегіонального управління національного агентства України з питань державної служби: «Державна служба України шукає молодих, амбітних, креативних людей, які зможуть прийти на державну службу, в державний сектор і впровадити в життя реформи, які зараз відбуваються на державній службі, і взагалі в Україні в цілому».
В’ячеслав Голуб, заступник директора департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА: «У нас відсотків 70 – молодь. Для багатьох з них це перше робоче місце. Перш за все, якщо молодь потрапить на державну службу, то вона має змогу відчути себе, так би мовити, в серці подій. Вона може відчути щодня це серцебиття життя країни, всі ті процеси, які відбуваються в державному управлінні».
Саме молодь повинна працювати в державній службі та змінювати країну, переконана студентка Анастасія Безугла.
Сьогодні потрапити на державну службу не складно, кажуть фахівці. Треба підготуватися до тестів і пройти конкурс.
Ірина Галайко, заступниця начальника міжрегіонального управління національного агентства України з питань державної служби: «Умови конкурсу наступні. Вони проходять в два етапи – тестування на знання законодавства і співбесіда, яку проводить конкурсна комісія. Керівник не має впливу на роботу конкурсної комісії. Тобто все відбувається дуже прозоро. І кожен бажаючий може себе спробувати».
Тестові питання у відкритому доступі. Тож кожен може з ними ознайомитись. Їх не так багато – 700. Кандидатів перевіряють на знання Конституції, законів про державну службу і запобігання корупції. Також обов’язкова вимога – володіння українською. А на вищі посади, ще й іноземними мовами.
Ірина Галайко, заступниця начальника міжрегіонального управління національного агентства України з питань державної служби: «Для участі в конкурсі особа подає сертифікат про знання української мови. Для отримання цього сертифікату, кандидат на посаду має звернутися у вищій навчальний заклад, який проводить таку атестацію і захистити свої знання».
До відома, сьогодні на Чернігівщині працює близько 6 тисяч держслужбовців.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: державна служба, держслужбовець, молодь, «Дитинець»