GOROD.cn.ua

Підйом за тривогою, кросс та риття окопів: навчально-польові збори старшокласників у Чернігові (відео)

Тривога о 6-й ранку, марш-кидок та військово-тактична гра у лісі. Так пройшов 3-й - останній - день навчально-польових зборів у Чернігові. Їх 4 роки тому, після початку військових дій на Донбасі, започаткували обласне управління освіти та військкомат. Учасники, 237 ліцеїстів та вихованців інтернатів області, приміряли на себе військове спорядження, рили окопи і вчились тримати оборону.



6-та ранку. У казармі чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою лунає навчальна тривога.

Ернест Рушанян, учасник навчально-польових зборів: «Підйом за тривогою. Ми будемо висуватися до Ялівщини. Будемо бігти марш-кидок».

За легендою, учасників зборів виводять з-під удару противника. Вони роблять марш-кидок до запасного місця дислокації – в лісопарк Ялівщина.

Денис Косовський, вихованець Чернігівської загальноосвітньої школи-інтернату: «Сьогоднішній день розпочався екстремально. Нас підняли рано-вранці. Дали на все 3 хвилини, і ми швидко зібралися, і вибігли.»

Богдан Супрун, вихованець Черешенської спеціалізованої школи-інтернату: «Відчуття нові. Потрібно швидко зібратися і вибігти, коли всюди щось шукають. Тренування - спалах справа, зліва. Потрібно замаскуватися, аби тебе не побачив ворог, а коли команда «повітря» - потрібно заховатися від атаки ворога. Лягти ногами до вибуху, а головою від».

Юрій Бублик, учень Ніжинського педагогічного ліцею: «Сирена – ти просто підриваєшся з ліжка, вдягаєш все, що є під рукою, і вилітаєш з казарми. Є така потаємна ціль в душі - якщо я буду військовим, я не розчаруюся. Це честь - нести погони».

За годину хлопці повертаються у казарму. У них є 20 вільних хвилин - застеляють ліжка та наводять лад після підйому по тривозі. О пів на 8-му – сніданок: картопляне пюре, котлета та какао. Після сніданку беруть навчальні автомати, отримують настанови від командирів і рушають до лісового масиву «Півці». Там - умовне поле бою.

Сергій Пашко, заступник начальника відділу Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою:
«Одне угрупування готується провести наступ, а ті, що позаду мене, готуються до оборони. Вони копають окопи і обладнують оборонну позицію. Як ми навчимо наших юнаків обладнувати оборонну позицію, обладнувати окоп, - від цього буде залежати життя».

Перед цим учасники зборів вивчають екіпіровку військових, приміряють її на себе.

Олександр Попков, вчитель предмету «Захист Вітчизни»: «У нас бронежилет 4-го класу захисту. Він захищає від кулі калібру 5-45 автомату АК-74».

Данііл Жовніренко, ліцеїст Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою: «Щодня в такому не походиш. Дуже важко бігати в такому - навіть не уявляю, як. Все обладнання важить біля 50кг, тому треба бути загартованим».

Дівчата – їх на зборах 7 - у цей час вивчають, як знешкодити міну.

Ярослава Колесник, вихованка Яблунівської школи- інтернату: «Мені дуже цікаво. Зараз вивчаємо, як встановлюються міни. А далі будемо проходити переправу».

Валерія Мельник, вихованка Яблунівської школи-інтернату: «Я думала, я нічого не зможу, але спробувала - мені дуже сподобалося».

За півгодини до умовного бою хлопці починають рити окопи.

Євгеній Святченко, ліцеїст Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою: «Його треба так облаштувати і замаскувати, щоб я зміг стояти на колінах - і окоп був вище за мою голову».

Закінчується військово-тактична гра наступом однієї половини учасників зборів на іншу.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ліцеїсти, збори, UA: Чернігів