Не рубай гілку, на якій сидиш.
Вочевидь народна мудрість не для керівників лісгоспів Чернігівщини, чи принаймні одного з них – Городнянського.
Кубометри дров кілька днів тому були лісом, котрий міг би ще рости від 30 до 50 років, але нині мав поїхати на продаж. За документами, оці пускаючи смолу дерева – сухостій, ще й пошкоджений шкідниками. Під висновком київського лісопатолога з державного підприємства «Київлісозахист» і двох представників городняського лісгоспу. Як так вийшло, що здорові дерева, їх затвердження в спеціалістів більшість, потрапили у зону суцільної санітарної вирубки, представники лісгоспу пояснюють, мовляв, не вони не вони винні, а лісопатолог.
Цей ліс виявила ревізійна комісія, котру відправив новий керівник комунального «Чернігівоблагролісу» до своїх дочірніх підприємств, аби ті перевірили лісовий фонд і ведення господарства. Вони ж одразу наткнулися на таке.
Шукали тут і шкідників дерев, вказаних у заключенні столичного лісопатолога. Але намарно. «Ніяких стовбурових шкідників ми тут не знайшли. Ліс, ще раз підтверджую, живий, він мав ще рости. Ця хибна помилка коштувала лісу життю , – каже головний інженер КП «Чернігівоблагроліс» Володимир Брайко.
А більше, те що могло би принести до обласного бюджету чималу копійку, кругляк пиловник тут за документами – дрова. Володимир Брайко: «З цього бревна можна було зробити гарні двері».
Керівник «Облагросілу» Сергій Бойцун, він приїхав подивитися на роботу своїх підлеглих після повідомлення комісії, що там працювала. Вони оглядають звалений ліс на ділянках. Шкідників, принаймні жуків, не знайшли.
Разом ми побували на 4 ділянках, не менше гектару кожна, на яких буквально за кілька днів звалили під тисячі кубів лісу під виглядом сухостою. Що чекає на керівника городнянського «Лісгоспу» і його колег? «Зберемося з директорами, проведемо співбесіду, а там вже будемо дивитися, кого звільнимо, а хто далі буде працювати», - каже в.о. генерального директора КП «Чернігівоблагроліс» Сергій Бойцун.
А ось ще одна ділянка, на ній кілька років тому трапилася пожежа, її погасили і ось дерева всохли. Проте замість третини гектару під санітарну вирубку тут потрапило врази більше.
Комісія з Чернігова вирішила дізнатися причину, чому ці дерева потрапили під вирубку, бо це захисний ліс між двома болотами, рубати його треба вкрай обережно. Сюди ж викликали лісопатолога, аби він пояснив, чому більше гектару живих дерев мають зникнути зі своїми всохшими однорідцями. Але виявляється, замість того фахівця, на місце приїхав інший. Від коментарів на камеру працівник державного підприємства відмовився, мовляв, керівництво заборонило.
Ліс зі всіх чотирьох проінспектованих нами ділянок вже сьогодні міг би бути на чорному ринку. Бюджету від цього дірка з бублика, а полям шкода. Завдяки працівникам «Облагролісу» він принаймні лишився на місці, а частину дерев ще не встигли зрубати. Вони викликали поліцію і написали заяви.
Представники місцевої поліції, прокуратури охороняють дерево, а «Облагроліс» встановлює збитки.
Справу внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрите кримінальне провадження за статтею 246 Кримінального кодексу України (незаконна вирубка лісу). Ця стаття передбачає великі штрафи, або позбавлення волі до 3 років.
Триває слідство.
Але чи понесуть зловмисники покарання, під питанням. Адже поки Феміда була сліпа, хоча жителі області майже не кожного дня повідомляють про пересування фур з кругляком. Скільки з цього лісу справді законно вирубаного, а гроші пішли до бюджету, а не до чиєїсь кишені, питання радше риторичне.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: КП «Чернігівоблагроліс», ліс, Городня, кримінал, «Дитинець»