Пятница, 14 Октября 2016 11:17 | Просмотров: 2526
21 рік тому, в листопаді 1995 року, Україна набула членства у Раді Європи — міжнародній політичній організації, яка захищає права і головні свободи людини та підтримує розвиток плюралістичної демократії, в тому числі на місцевому і регіональному рівнях. 12 років потому саме в листопаді розпочалося проведення Європейських тижнів місцевої демократії в Україні. Що це за тиждень, які заходи передбачені — дивіться у наступному сюжеті.
Проведення Європейських тижнів місцевої демократії в Україні має за мету донести до кожного розуміння того, що «місцевий» і «європейський» підходи до здійснення самоврядування не протистоять, а взаємно один одного доповнюють. На цьому наголошували і учасники круглого столу в обласної бібліотеці імені Короленка.
Ірина Розумій, координатор Центру європейської демократії обласної бібліотеки ім. Короленка: «Громадське суспільство йде не зверху від влади, а від народу. Громадяни мають бути освіченими, і знати свої права і обов’язки. Громадські організації мають великий вплив на владу і ми маємо пам’ятати про цей принцип нашої демократії».
Місцева демократія є загальноєвропейською цінністю і має спиратися на кращі досягнення та практики. А для цього потрібне вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи. Одним з джерел інформації є відповідний центр в обласній бібліотеці ім. Корленка.
Ірина Аліференко, директор обласної бібліотеки ім.Короленка: «Наше завдання – інформувати громадськість, які зміни відбуваються у світі, особливості євроінтеграції. Ми розповідаємо, що нового в економіці, що нового в побудові громадянського суспільства, яким чином може громада впливати на роботу органів самоврядування».
До цікавих ініціатив можна віднести і моніторинг діяльності народних депутатів.
Наталія Висіканець, громадськість консультант ГМ «Опора»: «Це один з компонентів демократії – коли люди можуть ознайомитися з тим, що робить депутат і зробити висновок, чи потрібно обрати його на наступний термін. Або свої ініціативи подати депутати у вигляді звернень та пропозицій – це теж важливий аспект демократичних відносин».
Зініційований разом з Сіверським центром регіональних досліджень, круглий стіл вивчав взаємодію місцевої влади, територіальної громади та інституцій громадянського суспільства. Особлива увага надавалася залученню молоді до участі у подіях суспільного життя міста та країни.
Альона Ревко, керівник інформаційного центр ЄС ЧТУ: «Молодь — це наше майбутнє, це еліта нашої країни і саме їх ми маємо розвивати, розповідати про всі можливості, навчатися в інших країнах, розвивати свій потенціал і повертатися і створювати демократичні засади і розвивати нашу країну на європейських цінностях».
Зокрема, такої базової європейської цінності, як добробут особистості.
Юлія Козерук, представник ГО «Вектор Плюс»: «Ми ставимо в призму і в кут головний освіту, науку, фізичну, фінансову, екологічну складову, має місце і соціальна, і духовна – все те, що входить у нас до здорового способу життя».
Головні ж зміни відбудуться лише після того, як більшість зрозуміє, що лише активність і ініціатива допоможе приймати правильні і виважені рішення в соціальному, культурному, економічному та політичному житті країни.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.