Вторник, 26 Июля 2016 11:05 | Просмотров: 4090
Чернігівська міськрада офіційно заборонила стихійну торгівлю, запропонувавши торговцям перейти на цивілізовані ринки. Торговці кажуть — на цивілізованих ринках їм надали умови гірші, ніж на тротуарах. У міськраді кажуть — треба призвичаюватись, стихійна торгівля на вулиці не повернеться.
Зінаїда Григорівна привозить у Чернігів свою городину зі Старого Білоуса декілька разів на тиждень. Каже — їй пощастило, у неї на ринку місце під навісом. Решта в’яне під сонцем — і городина, і її продавці. Зінаїда Прилепська: «Вот когда жара — просто стоишь и млеешь. И плохо идет покупатель — нет оповещения, что нас переместили сюда. Товар портится, люди нервничают, старые люди падают в обморок — вызываем скорую помощь».
Людям, які торгували з тротуарів біля Привокзального ринку, надали місця на самому ринку. Але вони кажуть, на тротуарі умови були кращі — і затінок, і більше покупців, бо місце прохідне. Тому частина торговців хоче повернутись назад, на тротуар. Частина готова залишитись і на ринку — тільки щоб їм для торгівлі створили нормальні умови. Зінаїда Прилепська: «Мы же не люди третьего сорта. Администрация города и рынка с нами не считается. Писали письмо Атрошенко, 500 подписей, но, как я поняла, ответа нет».
У момент, коли люди починають скаржитись наперебій, з’являється і директор ринку. Просить нашу знімальну групу відійти. Поговорити. А оскільки без камери телебачення не розмовляє… Валентин Малий, директор ринку: «Уберите, раз не хотят говорить, уберите».
Наступним з’являється кремезний чоловік… Представляється Юрієм Олександровичем із служби безпеки і теж дуже наполегливо пропонує відійти поговорити. Результат — зламаний мікрофон. Директор ринку каже — служби безпеки у них нема, і чоловіка на відео він не впізнає, хоча вдруге з’являється саме з ним. На скарги торговців відповідає — ринок не може створити умови для всіх бажаючих. Валентин Малий: «Сварили столы, школы нам помогли партами, сделали отот навес — его только по проекту можна сделать, если от снега упадет людям на голову, меня в тюрьму посадят. Проект — 2 тысячи, навес со столом — 13. В субботу было 260 человек, рынок не резиновый, а в городе еще 15 рынков — пускай туда идут. 100, ну 150 мы разместим». Валентин Малий обіцяє вже сьогодні накрити ще 25 місць тіньовою сіткою. Якщо люди не тікатимуть назад на тротуар — ще 25.
Торгувати назад на тротуари люди не повернуться, запевняють у міськраді. Михайло Шостак, перший заступник Чернігівського міського голови: «Ми не відступимось, ми покінчимо з нелегальною торгівлею. Це торгівля 19-го століття, коли продукти продають з тротуару. Це антисанітарія, без експертизи — міське управління охорони здоров’я дає інформацію, що є часті випадки звернення людей після торгівлі з тротуару».
Змусити ринки, більшість з яких — приватні, облаштовувати місця міськрада не може — може тільки рекомендувати, натомість обіцяє покращити інфраструктуру — парковки, асфальт тощо. Тим, кого не влаштовують умови на Привокзальному, Михайло Шостак радить спробувати торгувати на інших міських ринках. Михайло Шостак: «Привокзальний — найдешевший у місті. На інших можна заробити ще й більше. Якщо комусь це економічно невигідно — хай не торгує. Це економіка».
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.