GOROD.cn.ua

«Це непорядок». Як чернігівці відреагували на відключення гарячої води

Тетяна Білявська, мешканка будинку на вулиці Льотній, 3: «Жахливо це! Що я думаю… Треба, щоб вода була гаряча. Люди платять, хочуть користуватися. А що це таке? Це непорядок».

Так, чернігівка Тетяна Білявська реагує на відключення гарячої води. У будинку, де мешкає жінка, вона зникла 20 травня.

Тетяна Білявська, мешканка будинку на вулиці Льотній, 3: «Я сподівалася, що для профілактики. Не знаю, тепер коли ввімкнуть. В позаминулому не було все літо. Було дуже погано, звичайно».



У сусідньому будинку води немає з 19 травня, розповідає Віктор Задорін.

Віктор Задорін, мешканець будинку на вулиці Льотній, 5А: «Біда. Дуже не зручно без води. Звикли ми. А тут холодна тече».

Олена Задоріна, мешканка будинку на вулиці Льотній, 5А: «Це не може такого бути, щоб літо прийшло і не було гарячої води. По перше, зараз у нас коронавірус. Так? І як це, при коронавірусі не можна вимити руки. Хіба холодною водою можна помити руки або помитися. І поперти треба, і помитися, – гаряча вода повинна бути. Так не повинно бути, нехай нас також переводять на ТЕЦ».

Наразі без гарячої води понад 300 будинків, частина шкіл, дитсадків і медзакладів міста, які обслуговує «Облтеплокомуненерго», сказав заступник міського голови Віктор Геращенко.

Віктор Геращенко, заступник міського голови Чернігова: «В 345 будинках, 9 школах, 16 дитячих садках і 14 об’єктах лікувальних закладів відсутнє гаряче водопостачання. «Спеценергоком» це 7 будинків додатково, одна лікарня і профтехучилище».

Газ для підігріву води до котелень міста перестав надходити з ранку 20 травня. Це, каже виконувач обов’язків голови «Облтеплокомуненерго» Петро Мазяр, пов’язано із припиненням дії постанови Кабміну.

Петро Мазяр, в. о. голови правління АТ «Облтеплокомуненерго»: «Це постанова про покладення спеціальних обов’язків на НАК «Нафтогаз» щодо забезпечення теплопостачальників природним газом. За цими обов’язками, при виконанні одного з ряду умови НАК «Нафтогаз» був зобов’язаний продавати природний газ тепловикам за ціною, яка визначалась на кінець місяця».

Тепер підприємство може обрати собі будь-якого іншого постачальника газу в Україні.

Як розповів на засіданні виконкому міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, за новими правилами тепловики щоденно повинні подавати заявки на газ. Якщо не збігаються обсяги заявленого і спожитого газу, їм загрожують штрафи – 20% від ціни. Також обов’язкова попередня плата за газ.

Петро Мазяр, в. о. голови правління АТ «Облтеплокомуненерго»: «Купувати газ на таких умовах, які зараз пропонують трейдери, підприємство не має змоги».

Чернігівська ТЕЦ продовжує постачати чернігівцям гарячу воду, бо працює на вугіллі. На їхні мережі на вихідних переключать майже 300 будинків на вулицях Бєлова, Пухова, а також у районі Олександрівки, сказав Петро Мазяр.

Петро Мазяр, в. о. голови правління АТ «Облтеплокомуненерго»: «Без гарячої води у нас залишаться район ЗАЗу, Масанів, Ремзавода, Бойової. Крім того, 6 шкіл, 9 дошкільних навчальних закладів та 7 медичних закладів залишаться без гарячої води».

Наразі, за словами Петра Мазяра, питання відновлення газопостачання вирішують. Коли ж гаряча вода буде в будинках, які не переключать на ТЕЦ, невідомо.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: гаряча вода, UA: Чернігів