GOROD.cn.ua

Чернігівські пам’ятки в новому виданні (відео)

11 червня у Чернігові презентували наукову роботу присвячену архітектурі міста. Річ в тім не про сучасні будівлі.



Олена Черненко, кандидат історичних наук, співавтор книги: «Ми 3 роки працювали над темою, яка присвячувалася вивченню пам’яток монументальної архітектури Чернігова-Сіверщини давньоруського часу. Справа в тому, що феномен будівництва монументального на нашій території починає свою історію з давньоруських часів, коли тут виникають споруди, що не були в традиції місцевого населення. Чернігів, а за ним і інші міста, перетворюється на міста візантійського типу».

5 чернігівських монументальних пам’яток – це Спасо-Преображенський, Борисоглібський та Успенські собори, П’ятницька та Іллінська церкви. Олена Черненко, яка є співавторкою праці наголошує, Чернігів унікальне місто для всієї східної Європи, адже саме тут знаходиться третина всіх східноєвропейських пам’яток архітектури до монгольського періоду.

До видання увійшло 18 статей, в яких подано інформацію щодо місцезнаходження історії створення та функціонування архітектурних та будівельно-конструктивних особливостей перебудов та реставрацій досліджень ступеню збереженості сучасного вигляду та використання пам’яток.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: архітектура міста, «Новий Чернігів»