Він з 1941 року вважався зниклим безвісти. Сьогодні його провели в останню путь на батьківщині. У селі Печенюги Новгород-Сіверського району перепоховали останки солдата Другої Світової війни - розвідника Червоної Армії Івана Рубана. Їх торік в жовтні знайшли білоруські пошуковці під Могильовом. Особу загиблого встановили за запискою у капсулі. Попрощатися з Іваном Рубаном прийшли односельці та донька, яка народилася за 5 місяців до смерті батька. Як це було – бачила Тетяна Лось.
Ганна Рубан йде провести в останню путь свого батька. Про нього знає лише зі слів покійної матері.
«Я його не пам’ятаю. Я народилась – а його на війну забрали. 8березня народилась 1941року, а його забрали на війну. І більше він не прийшов».
Про те, що її батька знайшли, їй сказали торік у жовтні. Цю ніч, каже, не спала, хвилювалась.
«Я переживала, чекала, що ось приїдуть, привезуть, поховають. І я тут буду».
Останки розвідника Червоної Армії Івана Рубана в село Печенюги Новгород-Сіверського району привезли з Білорусі. Він загинув у 41-му і 78 років вважався зниклим безвісти.
Останки Івана Рубана привезли чернігівські пошуковці для перепоховання на батьківщині.
Василь Журах, керівник Чернігівської групи «Союзу пошукових загонів України»: «Його знайшли 3 жовтня 2018 року поблизу траси Могільов-Гомель.
Я не знаю про бойовий шлях Івана Васильовича. Але це був липень-місяць, перша половина – Дніпровський рубіж, якраз вони захищали вже за Дніпром лінію оборони. Виходило так, що німці наступали зі сторони Гомеля і потім на Чернігів – тому, так сказати, перший етап захисту Чернігова».
Особу загиблого білоруські пошуковці встановили за медальйоном.
Поряд з останками знайшли каску, протигаз і лопатку.
«Як з Білорусі все це прибуло, так ми і зберегли. Бачите, каска або проіржавіла, або пробита – ось діра. Саперна лопата. І ось його протигаз. Ще зберігся».
Пошуковець Максим Філоненко особисто їздив забирати останки солдата в Білорусь. Йому білоруські колеги розповіли, як знайшли бійця.
«Вони сказали, що вели якусь трубу чи щось таке. І знайшли останки двох бійців. Настріл був великий – жодного цілого патрону не було з ними. Тобто, відстрілювались до останнього патрона, виходить».
Прізвище Івана Рубана серед інших викарбуване на сільському обеліску.
Микола Череп, голова Печенюгівської сільради: «Він значився, як той, що пропав безвісти».
Прощались з воїном ІІ світової біля обеліску в центрі села.
Поховали розвідника Івана Рубана на сільському кладовищі поряд з дружиною, сином та онуком.
Він загинув у 25 років, дружина пережила чоловіка на 60 років.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.