Кожне вагоме наукове відкриття на планеті належить усьому людству, але не забуваймо, що його автор мас свою батьківщину; що шлях йому у широкі світи стелився від батьківського порогу.
Відсвяткувавши чергові роковини незалежності України, ми усвідомили, що настав час. коли повинні об'єднатись всі інтелектуальні сили суспільства в ім'я відродження нашої держави, її справжньої історії утвердження поняття "український вчений". У наукових статтях, підручниках необхідно уточнювати загально прийняті раніше визначення "вітчизняний вчений" або констатацій ним - "виходець з України".
На жаль, так склалося, що висвітлення життєвого шляху і наукового доробку наукових постатей здійснювалося однобоко Часто замовчувався факт національного походження. Настав час виправити цю несправедливість. Необхідно висвітлювати призабуті імена, писати про земляків, які становлять гордість краю, всієї України.
До призабутих імен належить Ілля Васильович Буяльський, багатогранна діяльність якого свого часу, мов та зоря, сяяла в науковому світі, а так само і в колах патріотично налаштованих земляків наших. За його анатомо-хірургічними таблицями навчатись у середині XIX сі. лікарі Європи та Америки. До нього як лікаря за допомогою звертались високі державні мужі, багаті й бідні. Настав час ознайомити широкі читацькі кола з ім'ям і творчою спадщиною І.В.Буяльського, він має посісти достойне місце зокрема в історії української медицини.
Ілля Васильович Буяльський народився 26 липня за старим стилем (6 серпня) і 789 року в селі Вороб'ївка Новгород-Сіверського повіту Чернігівської губернії. Він був 17 дитиною у родині Його батько - Василь Пименович сільський священик, мав дворянський чин. Йому належало відоме з другої половини XVII ст. село Вороб'ївка, на території якого віднайдено городище ранньозалізного часу (УІ-Ш ст. до н. є). Батько був одружений на уродженій Маяровській, притримувався суворого способу життя, він пристрасний ворог нетверезості, куріння. Прожив батько 73 роки, мати - 88.
Рід Буяльських має давні корені, пращури мали прізвище Буяло, вони - із запорозьких козаків, зокрема прадід - запорозький січовий козак, а дід - реєстровий козацький осавула. Отож зрозуміло, що й Ілля успадкував найкращі риси своїх родичів.