26 Мая 2009 21:30
Просмотров: 2050
Метки:
рішення міської влади
Ознакою зрілості влади є її готовність бути відкритою для журналістів, відкритою для громадян, відкритою до діалогу з громадою на рівноправних засадах. На жаль, чернігівська міська влада демонструвала до останнього часу лише імітацію такої зрілості. Журналісти не завжди потрапляли на заходи влади, не завжди отримували інформацію, яка була їм необхідна. Міська громада долучається до участі в управління містом лише номінально – чернігівців просто ставлять перед фактом. В кращому випадку проводяться фіктивні «громадські слухання» з, не побоюсь цього слова, підставних людей, які голосують за потрібне рішення.
Чернігівський освітній центр «Ініціатива» на минулих вихідних зібрав за одним столом чернігівських експертів, щоб визначити основні проблеми та пошукати шляхи їх вирішення в сферах інформаційної політики міської влади і стосунках влади та громади. За пару годин серйозної розмови експертна фокус-група погодилась, що міська влада здійснює інформаційну політику за принципом: «Нас обрали - і ми про себе тільки добре» (Владислав Савенок), акцентували на недостатній роботі профільних відділів ради по забезпеченню журналістів інформацією, констатували відсутність на сайті міської ради інформації, яка цікавить не лише журналістів, а й всіх городян (наприклад, перелік комунальної власності міста та рішення по виділенню землі).
Багато креативних думок та рекомендацій висловили експерти щодо зміни ситуації. Назву лише кілька: оприлюднення на сайті міської ради всіх рішень міської ради, в тому числі і земельних, завчасне інформування всіх журналістів про всі заходи міської влади, запровадження on-line трансляції сесій міської ради в Інтернеті та навіть створення кожному депутату міської ради особистої сторінки на сайті ради, куди кожен виборець міг би зайти дізнатися про діяльність депутата та залишити народному обранцю полум’яний привіт. Також експерти рекомендували меру Олександру Соколову та його заступникам бути більш відкритим для спілкування зі ЗМІ, а депутатам встановити систему «Рада», яка б фіксувала. хто, як і за що голосує.
Власне, більшість цих пропозицій до влади лунає вже не один рік, проте міська влада або робить вигляд, що не чує, або знаходить формальні відмовки.
Чи то міські депутати почули громадськість на третій рік своєї роботи, чи то наближення вибрів вплинуло на активність народних обранців, але на останній сесії міської ради більшість депутатського корпусу затвердла рішення, яке підготував депутат міської ради Віталій Голець. Згідно рішення акти нормативно-правового характеру, прийняті міською радою та виконавчим комітетом підлягають обов’язковому оприлюдненню на офіційному сайті міської ради в п’ятиденний термін з моменту їх оприлюднення.
Можна було б сказати УРА, нарешті громадськість дізнається про всі рішення влади! Але як відомо істина в деталях. А деталі такі - оприлюдненню підлягають тільки акти нормативно-правового характеру, але наприклад земельні рішення, як пояснив начальник юридичного відділу Павло Вовк, є актами індивідуально-правового характеру і вони надалі не будуть оприлюднюватися.
Рішення ради - це півкроку до прозорості і до зрілості міської влади, адже допоки всі рішення влади не будуть відомі громаді, до того часу залишатимуться до влади запитання. В сусідніх Сумах, наприклад, оприлюднюються всі рішення ради.
Так чи інакше, шлях розпочато, перший реальний крок до прозорості зроблений. Сьогодні депутати працюють над іншими проектами рішень які б підвищили прозорість влади. Наприклад, Ярослав Сухомлин ініціює створення дорадчої ради журналістів при міському голові, а голова фракції Партії регіонів Володимир Вінничено розроблює проект рішення щодо введення системи «Рада» під час роботи сесії.
Ну що ж, як в народі кажуть, нашому теляті та вовка б з’їсти