8 Мая 2009 13:14
Просмотров: 6324
Метки:
георгиевская лента
Розумію, що викличу сплеск негативу до себе даним постом, але все ж викажу кілька думок щодо георгієвської стрічки, яку стало модно чіпляти напередодні 9 травня на машини чи просто сумки.
Я сприймаю цей рух, як намагання нав’язати російську імперську символіку в Україні через апелювання до щирих почуттів українців пов’язаних в війною, перемогою та гордістю за дідів та батьків.
Цей рух започаткований в 2005 році в Росії за кілька років набув масовості і в Україні не без підтримки організаційної та фінансової проросійських рухів та деяких політичних партій (наприклад Партії регіонів).
Трохи інформації:
Гео́ргиевская ле́нта — двухцветная лента к Георгиевскому кресту - знаку отличия Военного ордена святого Георгия Знак Отличия Военного ордена Св. Георгия был учреждён 13 (25) февраля 1807 года манифестом императора Александра I как награда нижних воинских чинов за «неустрашимую храбрость». Знак носился на ленте тех же цветов, что и орден Св. Георгия. Лента с незначительными изменениями вошла в советскую наградную систему под названием «Гвардейской ленты» как особого знака отличия. В период СССР гвардейская лента использовалась при оформлении колодки ордена Славы и медали «За победу над Германией».
В самій Росії думаючі люди також неоднозначно сприймають рух георгієвської стрічки. Зародившись як локальна ініціатива знизу, скоро традицію чіпляти помаранчево-чорні стрічки напередодні 9 травня перехопила путінська адміністрація, яка перетворила це в майже совецьку „абязаловку”. Гарне тому підтвердження факт, що організаторами цієї акції в Росії є кремлівські молодіжні організації - „Молодая гвардія”, „Наши” та партія влади „Единая Россия”. Витрачаються величезні суми для того, щоб нав’язати всім ці стрічки.
Ще один аспект. Стрічку часто вішають, як данину моді – зайшов на „Однокласники” і здивувався, половина друзів поставила в аватарі георгієвську стрічку.
Перед тим як щось робити, варто лише спробувати задуматись і пошукати принаймні в „гуглі” значення символіки.
Переконаний, що в Україні багато символів, зокрема, і в часи війни, які варті популяризації, а російські імперські символи хай лишаються в історії.
З 9 травня!