GOROD.cn.ua

За право дихати

11 Января 2011 15:57   Просмотров: 5332
Метки: забудова, савчука, кордівка, новини
Чернігів як і Київ стає ареною боротьби за забережня зелених зон. Жителі Савчуків б’ють на сполох – рубають Кордівку. Влада відповідає – все ОК - в будівельників є дозвіл на 7,5 (!) ГА землі в зеленій зоні для будівництва нового житлового комплексу.

Жадоба грошей непереможна сила ,яка знищує легені міста. І де можна буде гуляти з сином через десяток років – просто не уявляю.




Для тих хто не знає Кордівка - урочище в східній частині Чернігова, зелена зона на правому березі р. Десна.

Написав журналістку розвідку як «Як приймалося рішення про забудову Кордівки»


Побудові на 7,5 гектарах зеленої зони житлового масиву в району вулиці Савчука (район Кордівки) чернігівці мають завдячувати більшості минулого складу Чернігівської міської ради, виконкому та особисто чернігівському міському голові Олександру Соколову. Саме вони в 2007 році приймали рішення про дозвіл на забудову. Саме вони кілька разів підряд ігнорували протести прокуратури на незаконність виділення цієї ділянки.

Історія питання

Під час 22 сесії Чернігівської міської ради п’ятого у листопаді 2007 було надано дозвіл на розроблення проекту відведення 7,5 га землі по вул. Савчука товариству з обмеженою відповідальністю «Єврокон Полісся».
Після цього прокуратура Чернігова неодноразово виносила протест щодо незаконності рішення ухваленого депутатами. Проте під час сесій протести прокуратури щодо цього питання знімалися з розгляду – в сесійній залі не вистачало голосів відхилити протест.

Відкрито проти виділення цієї ділянки виступили більша частина фракції БЮТ, УНП, прогресивні соціалісти з Іваном Донцем та регіонал Володимир Демшевский.

Натомість міський голова Чернігова Олександр Соколов, секретар міської ради більша частина фракції СПУ та партії регіонів відверто лобіювали це питання.

В грудні 2008 року при черговому розгляді питання щодо отримання «Єврокон Полісся» вже в оренду 7,5 га землі по вул..Савчука частина депутатів в знак протесту навіть покинула зал засідань.

Сумнівні дозволи на будівництво

Сьогодні заступник чернігівського міського голови Олександр Сердюк стверджує, що забудовники мають право починати роботи. Колишній начальник земельного управління Чернігівської міської ради Василь Лопата в одну з інтерв’ю сказав, що ці дозволи були тримані через Київ.

«Всі ці питання, які були по вулиці Савчука, і "Інфраструктура ", і "Єврокон" - це не моя ініціатива. Це ініціатива замовника, який пройшов певні процедури і отримав узгодження. Висновок замість міської екології вони отримали через Київ»,- сказав Лопата

Водночас місцеві екологічні служби стверджували, що будівництво в цьому районі неможливе і протизаконне.
Так заступник начальника державного управління охорони навколишнього природного середовища в області Людмилу Івашко стверджувала, що рішення депутатів було незаконним.

Ось що сказала Івашко в інтерв’ю газеті «Сіверщина»:

"Рішенням сесії було змінено статус згаданої території в заплаві Десни без обґрунтування доцільності і екологічної прийнятності. До цього, згідно з Генпланом, вона була рекреаційною, водоохоронною зоною, де заборонене будь-яке будівництво, яке не відповідає цільовому призначенню. Тепер її перевели до категорії житлово-господарської забудови.
— Наскільки законним було таке рішення?
— Рішення є законним, коли приймається на підставі позитивних ви¬сновків ряду відповідних державних служб. Насамперед нашої екологічної, оскільки йдеться про природоохоронну зону. Такого висновку наше управління не надавало й не могло дати, оскільки це було б порушенням природоохоронного законодавства.
— Але як могло бути ухвалене таке рішення?
— Це вже проблема дотримання законодавства депутатами міської ради і робота для природоохоронної прокуратури, яка мала б внести протест щодо скасування подібного рішення."

Проект «Дорога життя»

Проект «Єврокон Полісся» відкриває шлях до відновлення реалізації сумнозвісного проекту «Дорога життя». Ця мега-ідея була озвучена міськими чиновниками разом з дозволом на проектування по Савчука в листопаді 2007 року.
Так звана «дорога життя», мала пройти від історичного Валу до вулиці Молодчого через паркову зону («чагарники» по версії міської влади).

Провладні засоби масової інформації вмовляли народ і розповідали, про необхідність спорудження «дороги життя». Агітували за її будівництво і чернігівські архітектори. Мовляв, можна буде пускати транспортний потік з київської траси не через центр міста, а в об’їзд.

Проте чернігівці, особливо жителі вул. Савчука, висловили рішучий протест намірам влади будувати дорогу. Особливу активність тоді проявляв громадсько-політичний проект «Народний контроль».

Міська влада загальмувала реалізацію проект «дорога ятя», але, очевидно, лише до місцевих вибрів.

Говорити про врахування інтересів громади, громадські слухання чи інші форми діалогу влади і громади в Чернігові, на прикладі проштовхування проекту забудови зеленої зони міста, не доводиться.

Добавить в: