GOROD.cn.ua

«Про строки виплати заробітної плати»

11 Апреля 2012 08:42   Просмотров: 3939
Метки: заробітна плата.
Нравится Рейтинг поста: 0

 

 

«Про строки виплати заробітної плати»

 

 

       Згідно із Законом України від 23.09.2010р. № 2559-YI «Про внесення змін до деяких законодавчих акті України щодо строків виплати заробітної плати» заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні , не рідше від двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16  календарних днів, та не пізніше від семи календарних днів після закінчення періоду, за який провадиться виплата. Розмір заробітної плати за першу половину місяця (15 календарних днів) має бути не меншим від оплати фактично відпрацьованого часу з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника. Заробітна плата за першу половину місяця має випаюватися не пізніше 22 числа поточного місяця, а за другу – сьомого числа місяця, наступного за місяцем нарахування заробітної плати. При цьому повинні додержуватися вимога 16 календарних днів між виплатами заробітної плати. Не буде порушенням, якщо заробітна плата виплачується 15 та 30 числа календарного місяця.

       Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно, в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця з дотриманням названих вимог.

      Тобто інший нормативний акт роботодавця застосовується за відсутності на підприємстві колективного договору.

      Чинне законодавство не  містить визначення поняття «нормативний акт роботодавця». У проекті «Трудового кодексу України» під нормативним актом роботодавця у сфері розпорядження, рішення, які у випадках, передбачених законодавством, колективною угодою або колективним договором, ухвалюються роботодавцем з урахуванням пропозицій або за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

    Локальним актом роботодавця, в якому фіксується інформація щодо строків виплати та розміру заробітної плати, може бути положення про оплату праці, яке має бути погоджено з профспілковим органом, що представляє інтереси більшості працівників, а за його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

       Положення про оплату праці набирає чинності за наказом (розпорядженням) по підприємству.

 

Територіальна державна інспекція з питань праці у Чернігівській област

 

 

 

       

Добавить в: