GOROD.cn.ua

Про міські екскурсії

9 Апреля 2011 18:22   Просмотров: 2742
Метки:
Сьогодні замовив екскурсовода, що проводить екскурсії по Валу. Обійшлося це у 86 гривень.
Екскурсія починається зі Спасо-Преображанського собору. Його було збудовано на початку одинадцятого століття, розповідає екскурсовод Людмила. - Таких соборів в Україні, Росії та Білорусії збереглося лише кілька:Софійський собор в Києві, Новгороді-Великому, Полоцьку та собор Спаський в Чернігові. Деякі вчені вважають, що найдавніший саме чернігівський. Після пожежі 1750 року куполи тут перебудували. Зараз це діючий храм.
Тут проводяться богослужіння та вінчальні обряди, також святиня є одним із туристичних центрів Чернігова. На стіні храму – картина древнього міста. Сучасний Вал – його основа. Далі – пустир на якому зараз стоїть новітній Чернігів. Територія сучасного парку – територія Дитинця, передгороддя – сучасні вулиці Преображенська. Полуботка та Шевченка. Там, де церква П”ятницька. Дивне відчуття охоплює, коли дивишся на картину древнього міста і усвідомлюєш, що ідучи щодня на роботу ти топчиш ту саму землю, що колишні князі і рядові чернігівці тих часів.



В Спасо-Преображенському соборі були знайдені гробниці 12 ст. Дорогоцінних речей там не було.
Екскурсовод розказує детально про кожну частину храму і про всіх його по хованців. Я в це заглиблюватися не буду, бо здурію то з диктофону розшифровувати, а Ви то всьо прочитати здурієте. Словом, там дуже древніх і видатних людей кістки лежать.


Тут колись Будинок Володимира Мономаха був.

Ікони старі, підмурок житла Володимира Мономаха, на чиєму місці стоїть собор, і купа речей тогочасних ювелірів, зброярів та інших. В цьому храмі ще Святого Феодосія поховали, тіло котрого самомуміфікувалось.
Гробниця тут срібна була, але комуністи в 30-ті роки все розікрали і розтрощили. Тепер тут стоїть її копія, щоправда, вже не зі срібла. За часів правління Мазепи храму було подаровано Царські врата з його гербом внизу. Чи це копія, чи оригінал – історія замовчує. Але, швидше за все, оригінал теж переплавили на срібні ложки для партійної верхівки. Ходячи підлогою 12-го століття мимоволі задумуєшся про велич тих, хто цей храм звів, і про нікчемність тих, хто руйнував його останнім часом.
Храм наповнений всілякими старовинностями різних періодів. Торкнутися їх не можна, проте, лише глянувши на ті фрагменти занурюєшся в атмосферу часів їхнього виготовлення.







На другому поверсі, так званому хорі, зберігаються ікони з Собору різдва Богородиці міста Козельця.
Також на території Валу розміщується колишнє приміщення колегії.


Туди студенти приїжджали, як багаті, так і бідні. Багаті жили на квартирах, а бідні в общагах тогочасних – бурсах. Екскурсовод Людмила каже, що слово “бурса” перекладається, як торба жебрака. Вчилися сім років поетиці, риториці філософії, фізиці геометрії та історії. Навчання проводилось на латині. Відвідування було вільним. Двієчників регулярно сікли різками. Раз на тиждень, під час загальної секції перепадало всім без вийнятку. Шоб не розслаблялись.
Система оцінювання складалася з чотирьох оцінок: понят, срєдствєнєн, туп, туп і лєнів. Пізніше його реорганізували в духовну семінарію.
Далі обходимо весь Вал. Екскурсовод розповідає про все, що що є на Валу.
Коштує таке задоволення 50 гривень. Щоправда, це вартість, яку мені назвали на початку. В загальному ж екскурсія Валом обійшлася у 86 гривень. Це – з урахуванням заходів до кожного з храмів. 20 гривень за те, що фотографував всередині Спаського монастиря. Червонець за право фоткати на першому поверсі. І, стількиж за фото на хорі. (другий поверх). Екскурсія цікавезна і детальна. Проте, беручи із собою фотокамеру, обов’язково обговоріть подробиці оплати наперед.
Також можна замовити екскурсії в туристично-інформаційному центрі Чернігівської мерії, що по вулиці Шевченка навпроти П”ятницької церкви. Там можна замовити авто-екскурсії по всьому місту. Представники центру розповіли, що можна їхати як на таксі, так і на автобусі. Автобус замовити обійдеться у 200 гривень, незалежно від кількості людей. Екскурсія на таксо виглядає наступним чином. Викликається машина, Вас везуть до історичного місця і там ви прослуховуєте аудіо про дане історичне диво. Під”їхавши до наступної пам’ятки – вмикається відповідний трек про її історію. Таксометр під час екскурсії постійно ввімкнений. Послуги аудіо гіда безкоштовні, а от за таксі доведеться заплатити, скільки лічильник покаже. Найдешевший спосіб – пішки. Точніше – то зовсім безкоштовно. Даєте свій емпетри плеєр і Вам заливають туди аудіо-гіда. Якщо свого електронного носія нема, плеєр можна взяти в інформаційному центрі. Залишивши паспорт чи інший документ. Також можна замовити екскурсоводів. Є англо-німецько та іспанськомовні екскурсоводи.
Також розповіли, що влітку можна замовити екскурсію по Десні катерм. Але зараз для цього ще зарано. Загалом екскурсійні послуги в місті досить розвинені. Проте, як нак мене, найкраще використовувати аудігогіда. Це і безкоштовно. і тоді ти сам собі екскурсовод.

Полтаві: //kolo.poltava.ua/blogi
Рівному: //blog.ogo.ua/inshemisto.html
Чернівцях: //www.molbuk.com/blogi/blog_denis/



Добавить в: