У Чернігові сьогодні написали радіодиктант національної єдності (відео)
Патрульна, волейболісти, акторка театру тіней, росіянин написали у Чернігові радіодиктант національної єдності разом з усіма. Україна пише його увісімнадцяте, традиційно – в День української писемності і мови. Цього разу Українське радіо «Чернігівська хвиля» та наукова бібліотека імені Короленка організували спільний майданчик для написання диктанту.
У велика читальна зала обласної наукової бібліотеки імені Короленка в Чернігові. Писати радіодиктант національної єдності сюди сьогодні прийшли волейболісти «Буревісника» разом із викладачкою фізкультури…..
Спільний майданчик для написання 18-го радіодиктанту організували наукова бібліотека імені Короленка та Українське радіо «Чернігівська хвиля».
Алла Копиловська, продюсерка Українського радіо «Чернігівська хвиля»: «Автор диктанту Авраменко сказав не буде якихось авторських знаків, все за правилами, тому все залежить від кожного хто як напише. Я вирішила писати з молодшою донькою».
Інна Аліференко, директор обласної наукової універсальної бібліотеки ім. В.Короленка: «Головне – не правильність, помилками. Це акція підтримки української мови».
Ось бачте скільки ручок набрала, раптом перестане писати.
Розпочався диктант із назвою «Крила України» об 11.30 і тривав 20 хвилин. Диктував його із радіостудії на Хрещатику доцент Київського університету імені Грінченка Олександр Авраменко. Писати диктант можна було будь-де, єдине правило - лише від руки або шрифтом Брайля. У двох залах цієї бібліотеки одночасно писало 80 чоловік.
Відправити свою роботу на перевірку можна протягом 24 годин. На адресу місто Київ, Хрещатик, 26. Або електронною поштою - для цього написаний від руки диктант треба відсканувати чи сфотографувати. Перевірити помилки можна і самостійно - 11 листопада текст диктанту викладуть на сайті "Українського радіо". Акторка театру тіней «VERBA» Людмила Киселиця відправлятиме диктант, час на який знайшла у своєму гастрольному графіку, на перевірку.
Людмила Киселиця, учасниця радіо диктанту: «Ну треба перевірити – я хоч і спілкуюсь українською мовою, але над деякими словами задумувалась. І за кордоном англійською, але коли дають можливість – українською говорю, треба бути грамотною».
Торік, за даними організатора диктанту «Українського радіо», його написали 28 тисяч 999 людей. Жодної помилки не зробили 123.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.