Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » Обласну бібліотеку у Чернігові хочуть перейменувати з Короленка на ім.Глібова

Обласну бібліотеку у Чернігові хочуть перейменувати з Короленка на ім.Глібова

 

Чернігівська обласна уні­версальна наукова біблі­отека — методичний, коорди­наційний та науково-дослідний центр для бібліотек Чернігівщи­ни, центральне обласне книго­сховище, фонд нині налічує 868 тисяч примірників, у тому числі понад 15 тисяч рідкісних видань XIX — початку XX століть.



Історія книгозбірні веде відлік з березня 1877 року. І створення ії стало результатом наполегливих намагань демократично налашто­ваної інтелігенції міста. Перші місяці своєї роботи бібліотека діяла як га­зетна читальня.

За 145 років головна книгозбір­ня Чернігівщини пройшла і владні ідеологічні чистки, і свої закриття, пережила дві війни (а зараз пере­живає і третю), двічі починала свою діяльність з нуля, майже 100 років поневірялась у пристосованих приміщеннях, аж поки її не «поселили» на нинішньому проспекті Миру в бу­динку, який є пам'яткою українсько­го архітектурного модерну (1910- 1913 роки) й окрасою нашого міс­та. Чернігівці так його і називають — «бібліотека Короленка».

Ім'я цьо­го російського письменника в 1922 році, невдовзі після його смерті, було (без обговорення і погоджен­ня) присвоєне нашій обласній біблі­отеці, хоча він родом із Полтавщи­ни і жодного стосунку до Чернігова не має.

Тому громада міста вимагає назвати обласну універсальну біблі­отеку іменем людини, котра жила в Чернігові і прославила його своїм літературним талантом, а саме іменем Леоніда Глібова, який і по­хований у нашому місті біля Троїць­кої церкви.

Таку пропозицію зокрема ви­словили директор музею-заповідника М. М. Коцюбинсько­го Ігор Коцюбинський, ректор Чернігівського обласного інсти­туту післядипломної педагогіч­ної освіти імені К. Д. Ушинського Анатолій Заліський, прорек­тор Національного університе­ту «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Володимир Дятлов, лауреат Шевченківської премії поет Дмитро Іванов, голова Чернігівської обласної організації Національної спіл­ки письменників України Олена Конечна та інші діячі кульгури Чернігова.

Джерело: газета “Гарт” від 26.01.2022, Лауреат премії ім. Леоніда Глібова, письменник Олексій БРИК

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: бібліотека

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (13)

Додати коментар
Алекс 28 січня 2023 г. (23:11) #[1]
Дятлов - парторг пединститута. Иванов 25 лет издавал русскоязычную газету. Залесский был членом КПСС. И все вместе они хотят отменить имя Короленко - украинского писателя. Который, кстати, отказался присягать царю и был отправлен в ссылку в Якутию
Anonim 29 січня 2023 г. (16:42) #[2]
Відповідь на [1]
Знаете что о таких "изменившихся " людях сказал один известный киноклассик -- " Видите ли Я не верю что гавно молодое перестанет быть говнов старым .
Anonim 29 січня 2023 г. (21:18) #[3]
Відповідь на [1]
" Короленко - украинского писателя" - который принципиально ни слова по-украински не написал. И "Комсомольський гарт", хоть и коммуняцкая, но явно не русскоязычная газета. Кстати, что из вы читали из Короленко, ну кроме "школьнопрограммных" "Детей подземелья"?
Anonim 30 січня 2023 г. (00:31) #[4]
Відповідь на [3]
В Цибулемор"ї дуб зелений, Цiпок злотий на стовпурi, I в день, i нiччю кицька вчена По цепу вештає всi днi. Iде праворуч %u2014 пiсню виє, Лiворуч %u2014 байку муркотить, Потвори, лiсовик дурiє, Русалка на гiллях висить. Там на спростованих дорiжках Слiди небачених тварин, Домiвка на курячих нiжках Стоїть без вiкон та дверин. Примари там у лici милi, Там у зорi нахлинуть хвилi На берег дикий та пустий, I тридцять парубкiв моторних Виходять з-за кущiв потворних, А з ними дядько їх морський. Там королевич за городом Тримає в полонi царя, Там промiж хмар, перед народом,
Anonim 30 січня 2023 г. (07:40) #[5]
Відповідь на [4]
Узкоязычное пожаловали.
Anonim 1 лютого 2023 г. (05:21) #[6]
Відповідь на [4]
П'ють руську кров богатиря
Anonim 30 січня 2023 г. (12:20) #[7]
Відповідь на [3]
Дідусь Кенір (Глібов) тирив як проклятий у того ж Крилова , а той в свю чергу у Лефонтена , бо добре знав французьку а той у Єзопа . Корч . плагіатили як чорти всі ..
Anonim 30 січня 2023 г. (15:49) #[8]
Відповідь на [7]
А звідки ви взяли, що тирив у Крилова, а не у Лефонтена чи одразу у Езопа?
Anonim 30 січня 2023 г. (17:52) #[9]
Відповідь на [8]
Потому что первое издание басен Крілова вышло в 1808 году а посмертное в 1843 . а Дед Кенир выпусил творы в 1868 --через 20 лет Карл !!! И еще . вряд ли знал вообще французкий ---посмотрите вдумчиво биографию . у его семьи небыло для этого "резерва"
Лариса 30 січня 2023 г. (12:01) #[10]
Бібліотека має давню історію. Свого часу її заснували група місцевої інтелігенції, в тому числі Русови. Може, потрібно назвати на честь засновників?
Свої 1 лютого 2023 г. (05:26) #[11]
Відповідь на [10]
Руська бібліотека - це буде доволі Свої
Anonim 1 лютого 2023 г. (14:24) #[12]
Відповідь на [11]
РУсова !!! Знай історію болбес . Власні бібліотеки для спільного користування (теперішня Короленка) передали Олександр Тищинський . Степан Ніс, та подружжя Русових. Хоча вряд ти там колись і був в цій бібліотеці .Між іншим в цій споруді був колись і обком .
666 30 січня 2023 г. (19:52) #[13]
Там есть сквер перед библиотекой его можно назвать Площадь имени Глебова.
 

Ваш коментар

Ім'я:
Коментар:
  Якщо у вас не виходить залишити коментар,
будь ласка, оновіть ваш браузер до останньої версії