Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Украина и мир » В Україні медики відмовляються працювати в тубдиспансерах

В Україні медики відмовляються працювати в тубдиспансерах

Понад півтисячі медиків щороку заражаються сухотами. Тож доглядати таких хворих хочуть не всі.

Щорічно на сухоти захворюють 9 мільйонів людей у світі і помирає близько 2. Україна на другому місці за кількістю хворих. Це попри те, що почалася тенденція до зниження захворюваності. В Україні ж до усіх проблем долучається ще одна - катастрофічна нестача кадрів. Медики відмовляються працювати в тубдиспансерах - занадто великий ризик, і мізерні заробітки.

Понад півтисячі медиків щороку заражаються сухотами. Тож доглядати таких хворих хочуть не всі.
Ризики лікарів підвищують і самі хворі. Вони частенько не доліковуються. Набридає - і йдуть з лікарні.

Стійкі сухоти передаються через повітря здоровим людям. І протиотрути від мульти-резистентного туберкульозу немає, перспектива – смерть.
Туберкульозні стаціонари вирощують бактеріологічну зброю - так вважає низка медиків і вони наполягають на тому аби хворих на туберкульоз лікували примусово.

Зараз можна подати в суд на хворого, якщо він не лікується. Але хто саме має таке право невідомо.
Навіть якщо суд змушує лягти в стаціонар, реалізувати його рішення неможливо.

Закриті двері диспансерів - це порушення прав людини , кажуть юристи. В МОЗ поки що мріють всі стаціонари винести за межі великих міст. Це бажано зробити до Євро-2012.

Лікарні за містом зможуть бодай обмежити занадто активне пересування хворих з відкритою формою сухот. Епідемію можна не помічати, але неможливо перестати дихати. Армія хворих щороку передає туберкульоз іще 35-ти тисячам українців.

ТСН

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медики, тубдиспансер

Добавить в: