20 людей з інвалідністю здобувають освіту в обласній благодійній організації «Аратта» (відео)
20 людей з інвалідністю навчаються англійській мові, перукарству та манікюру, вчаться працювати на комп’ютері в обласній благодійній організації «Аратта». Зараз закінчують курси, які розпочалися у червні за міжнародним британським проектом «BEARR Trust». Нові знання мають допомогти людям з інвалідністю соціалізуватися та заробляти гроші. Після закінчення курсів кожен напише резюме, його подадуть до обласного центру зайнятості, де зараз на обліку - 441 людина з інвалідністю. Роботодавці пропонують їм 90 вакансій. Про це на зустрічі в «Аратті» сказала начальниця відділу центру зайнятості Марина Кривопала.
Наталія Скепська півроку навчається на комп’ютерних курсах в благодійній організації «Аратта». Тут також відвідує заняття з англійської мови, перукарства та манікюру.
Наталія Скепська, відвідувачка курсів: «От презентацію робити навчилась. У «Ворді» працювали. Англійська і комп’ютерні курси для загального розвитку. А з перукарської справи - я вже підстригаю, вмію зробити каре. Це була практика. А оце в нас стрижка чубчика. Я виступаю моделлю тут. І задоволені клієнти».
Наталія хотіла навчатись в університеті. Для цього у неї не було медичної довідки.
«Я питала у лікарів, вони кажуть, що по стану здоров’я рідко хто працює. Навчатись хотіла, але так і не дали довідку, дозвіл не дали. Кажуть: сенс, якщо це велике навантаження».
Марина Забара навчає працювати на комп’ютері людей з інвалідністю двічі на тиждень.
Марина Забара, викладачка інформатики: «Вони почали з елементарних речей, зараз ми вже займаємось програмою Павер-Пойнт. Намагаємось надати їм той матеріал, який знадобиться їм в житті для якогось заробітку, власного розвитку. Є у них висока старанність і високий рівень терпіння. Це дуже радує. І наполегливі дуже».
Курси проводять за проектом британського фонду «BEARR Trust». Навчаються на них двадцять людей.
Вікторія Філатова, директорка обласної благодійної організації «Аратта»: «Почався в червні, ми працювали з червня і от у листопаді закінчуєм. В рамках проекту десь 100 тисяч гривень – це і перебування, і транспортування людей з інвалідністю. Я вважаю, що це початок процесу працевлаштування людей з інвалідністю. Цим питанням переймаємось ми вже багато років, але зрушити з місця його дуже важко. Люди з інвалідністю бояться втратити свої пенсії, а люди, які надають роботу, розуміють, що більше уваги таким працівникам треба надавати, і що вони, можливо не справляться з тією роботою, яку вони надають».
Відмовити людині з інвалідністю роботодавець може лише за висновками медико-соціальної експертної комісії, каже директор Чернігівського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Володимир Бобруйко.
Володимир Бобруйко, директор Чернігівського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги: «Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю» передбачає, що не може роботодавець відмовляти в прийнятті на роботу, проводити переведення на роботу з мотивів інвалідності. Якщо відмовляють у працевлаштуванні саме з мотивів того, що вона інвалід і їй відмовляють у роботі, хоча висновком МСЕК ніде не зазначено, що вона не може працювати на даній посаді, цю відмову можна оскаржувати в судовому порядку. Були такі випадки, були рішення, які приймались на користь даних осіб».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: «Аратта», люди з інвалідністю, навчання, UA: Чернігів