Що сталося із зимою?
"Зима обіцяє бути лютою" — так називався матеріал, опублікований у "ЧВ" від 4 жовтня минулого року. Схоже, прогноз, даний "ЧВ", тривалий час підтверджувався. Марози, які вдарили в середині грудня, тривали до кінця місяця. 28 грудня о Покошичах Коропського району ртутний стовпчик опустився до позначки 31 градус. Січень також розпочався морозами, які тривали майже до середини місяця. Протягом цього періоду найнижчу температуру — 22 градуси — було зафіксовано в Прилуках, Семенівці, Щорсі, Покошичах. Рекорд 1950 року, коли в Чернігові 11 січня термометр показав 32 градуси морозу, побити не вдалося, але все ж наблизився впритул.
І ось у ніч під старий Новий рік в Чернігові різко потепліло, а пізнього вечора раптово пішов... дощ. Надворі встановилася плюсова температура. Сніг зовсім розтанув. Нанвча весною, вулицями міста потекли струмки, 3 півдня подув теплий вітер, молоді люди скинули головні убори.
Щоправда, у січні тепло було і в попередні роки, За післявоєнний період максимальне температура бупа зафіксована 11 січня 1961 року. Тоді ртутний стовпчик піднявси до 9,6 градуса тепла.
Як повідомили нас чернігівські синоптики, теплі повітряні маси завітали на Україну. І, зокрема, на Чернігівщину з берегів Атлантики. Суворі морози подаленіли до Поволжи, Мурманська, але і там незабаром потепліє. Як довго протримається така погода, чернігівські синоптики прогнозувати не наважились.
"Чернігівський вісник", №4 (434) 24 січня 1997 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: погода, "Чернігівський вісник"