Свідок ДТП розказала, хто був за кермом автівки на Кільцевій
Ввечері 19 травня на Кільцевій сталося ДТП за участі автомобіля марки Тойота білого кольору з номерами АE 0082 AI, було збито 11 річного Ярослава Омельченко. В машині знаходився старший брат депутат Облради Дмитра Блауша – 28-річний Андрій Блауш. Також при огляді автівки були знайдені водійські права на ім’я Ворона Андрій Вікторович, авто зареєстровано на Кривенко Тетяну Євгеньївну, жительку Дніпра. За інформацією свідків, яких назбиралося чимало один з чоловіків, що перебував в Тойоті виніс з машини пакунок та викинув його у лісосмугу. В пакунку було декілька невеличких пакетиків з речовиною білого кольору. Після цього чоловіки з Тойоти пересіли в іншу автівку та покинули місце пригоди. Ймовірно, саме ці пакетики і стали найбільш вагомою причиною того, що водій та пасажир не лишилися на місці ДТП, адже через деякий час вони таки з’явилися до поліційного відділку та надали свідчення й пройшли експертизи на вміст алкоголю та наркотиків в крові.
По факту відкрито три кримінальні провадження: ч.2 ст.286 («Порушення правил безпеки дорожнього руху» - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого), ст.135 («Залишення в небезпеці» - карається обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк.), ч.1 ст. 307 («Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років).
20 травня поліція повідомила, що «один з пасажирів викликав «швику» та допоміг хлопчику піднятися», а сам Андрій Блауш у своєму інтерв’ю телеканалу «Дитинець» каже, що сидів позаду водія, та першим опинився біля дитини, допоміг батьку перенести хлопчика з проїзної частини.
Читайте також:
Поліція Чернігова встановила всіх осіб, які були в авто, що збила дитину
Радикалы прокомментировали аварию, в которой пострадал ребенок
Хлопчик-велосипедист, якого збив позашляховик у Чернігові, другу добу знаходиться в реанімації: подробиці ДТП (відео)
Скандальне ДТП: як почувається потерпілий хлопчик? (відео)
Як повідомили Gorod.cn.ua активісти ГО Демократія Майбутнього, які вели зйомку з місця подій, їм вдалося зафільмувати інформацію від жінка-свідки, що бачила ДТП. Вони навіть хотіли зібрати кошти для хлопчика та передати їх мамі хлопчика Тетяні Синько, якій до того привозили продукти до лікарні, та морально її підтримували. Активістка Юлія повідомляє, що їй прийшлося вмовляти полісмена, що був на місті допитати жінку. Згодом до неї додому пішов Віталій Панченко, який на правах анонімності для жінки записав її відповіді на питання.
Відеозапис Віталія Панченка
Сама ж Тетяна Синько, після візиту Андрія Блауша до лікарні перестала брати слухавку, коли їй набирали активісти і журналісти, а самим активістам переслала повідомлення у месенджері Вайбер, що до неї приходив Блауш-молодший, та пообіцяв надавати підтримку.
Для тих наших читачів, які не знайомі з законодавством, що діє у разі ДТП, в яких постраждали люди, повідомлямо, що КПК України (ст. 468) передбачено можливість укладення таких видів угод: 1) про примирення між потерпілим та підозрюваним, обвинуваченим; 2) між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості. Зупинимося детальніше на кожному зі згаданих різновидів.
Підписавши угоду, потерпілий, у свою чергу, має усвідомлювати, що надалі позбавляється права вимагати в подальшому притягнення свого кривдника до кримінальної відповідальності за відповідне кримінальне правопорушення чи змінювати розмір вимог про відшкодування шкоди.
Момент, з якого ці учасники кримінального провадження можуть ініціювати укладання угоди про примирення, визначає ст. 469 КПК, а саме – в будь-який час після повідомлення особі про підозру (ч. 5). Ця ж норма закріплює й кінцеву межу можливості ініціювання такої угоди, а саме ‑ вихід суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Слід звернути увагу на обмеження щодо категорії кримінальних правопорушень, провадження в яких можна вести на підставі угоди про примирення (ч. 3 ст. 469 КПК). Йдеться лише про провадження щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості й провадження в формі приватного обвинувачення.
Така угода дозволить потерпілому просто і швидко отримати компенсацію без паперової тяганини і судових витрат. Для винуватця це також вигідно, тому що дозволить уникнути участі в судовому процесі, участь в якому не тільки клопітно, але і загрожує зобов'язанням по відшкодуванню всіх судових витрат, понесених потерпілим, крім відшкодування шкоди. А також можна домовитися на розстрочку виплати і т. п.
Зважаючи на це учасники ДТП можуть заключити мирову угоду, як з батьками постраждалого хлопця, так і з прокуратурою.
Така практика з моменту набрання чинності закону про угоди є і в Деснянському суді. Найсвіжіша ухвала - від 24.04.2018. В цій справі раніше не судимий водій ВАЗ 21033 збив пішохода 17.11.2017, рухаючись у вказаному напрямку, в районі зупинки громадського транспорту «урочище Ялівщина» по вул.77-ї Гвардійської Дивізії. В пішохода були травми, що відносяться до категорії середнього ступеню тяжкості (закритий перелом лівої стегнової кістки в середній третині зі зміщенням уламків, закрита черепно-мозкова травма з забоєм головного мозку, субарахноідальним крововиливом, забійна рана та підшкірна гематома лівої тім'яної ділянки голови, підшкірна гематоми лівого вуха, саден голови, саден обох кистей). Суддя Кулініч постановив звільнити водія, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України, від кримінальної відповідальності на підставі ст.46 КК України, у звязку з примиренням з потерпілою.
18.04.2018 оголосив аналогічну ухвалу і суддя Григорєв Р.Г. по ДТП, яке сталося 06.02.2018. Ввечері цього дня водій, керуючи авто «BMW 318 TDS», реєстраційний номер TOP 3E26, рухався по вулиці Генерала Бєлова в напрямку вулиці Кільцева, і в районі будинку № 142 по вул. Генерала Бєлова теж збив пішохода, який отримав тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості.
І таких ухвал на сайті Єдиного реєстру судових рішень ще багато, люди досить активно користуються своїми правами на мирову угоду, з тих пір, як їх ввели в 2014-м році.
Стосовно речовин, які, було викинуто з машини, то цей випадок, якщо експертиза доведе, що це були наркотики історія теоретично теж може закінчитися мировою угодою з прокуром, як це було влітку 2017 року, коли чернігівська адвокатесса Марія Сиротинець перекинула наркотики своєму підзахисному через паркан СІЗО. Завдяки такій угоді вона не потрапила за грати, а відбулася умовним терміном покарання.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: аварія, Блауш, Омельченко, Синько, Панченко