Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вулиця Каденюка в Чернігові, тарпани в Козельці і закриття каналу "Інтер": відбулась 13-а сесія Чернігівської обласної ради

Вулиця Каденюка в Чернігові, тарпани в Козельці і закриття каналу "Інтер": відбулась 13-а сесія Чернігівської обласної ради

Чергова 13-а сесія обласної ради пройшла традиційно швидко.  Більше 20 питань, разом з поданими безпосередньо в залі проектами рішень, депутати прийняли за годину. З 64 депутатів до обласного центру приїхали 53 – саме такою була максимальна кількість голосів, які набирали питання. В той же час електронна система на початку засідання вперто показувала, що зареєстрованих лише четверо. Як завжди, дехто з депутатів не дочекався завершення сесії і залишив засідання до його завершення.


 
Незважаючи на швидкий темп роботи, серед прийнятих рішень виявилось кілька досить цікавих.
 
Депутати рекомендували містам, селам та громадам області заборонити роздрібну торгівлю алкогольними напоями в нічний час. При цьому в своєму рішенні народні представники просять поліцію активізувати роботу по виявленню порушників, які розпивають алкоголь на вулицях, на зупинках, в транспорті та інших не передбачених для цього місцях.

В Козелецькому районі продовжується створення Парку дикої природи «за прикладом найкращих європейських стандартів». До ділянки лісу в 20 гектарів, які було виділено минулого року ТОВ «ФормікаБуд», що й займається створенням парку, сьогодні депутати обласної ради додали ще 106 гектарів лісу. Як вказано в пояснювальній записці до цього рішення, перша черга парку відкрита в жовтні минулого 2017-го року. На сьогодні, згідно з даними вказаними в тій же записці, вже розроблена проектна документація, проведено благоустрій та огородження території парку; встановлено трансформаторну підстанцію, облаштовані артезіанські свердловини, змонтована система каналізації; збудовані господарські та адміністративні будівлі і споруди, в тому числі будівля кінного центру; відремонтовано дорожнє покриття та облаштовано паркувальний майданчик; збудовані будинки для тимчасового проживання туристів та студентів; завезені тварини - тарпани, норікери (порода коней), туроподібні корови та ін.
 
Також депутати затвердили звіт про виконання обласного бюджету за перший квартал поточного року. За три місяці обласна скарбниця поповнилася на 2 267 191 тисячу гривень, з яких лише 208 364 тисячі власні надходження, а решта – виплати з державного бюджету. Видатки обласного бюджету за перший квартал склали 2  107 310 тисяч гривень. 
Не менш цікавими були і звернення обласних депутатів, якими вони намагаються вирішити ряд проблем різного спрямування.

В Чернігові та Києві може з’явитися вулиця імені Леоніда Каденюка, першого і поки що єдиного космонавта за роки незалежності України. Чернігівська обласна рада затвердила відповідне звернення до міських голів цих міст - Владислава Атрошенка та Віталія Кличка. Сам Каденюк тривалий час жив і працював у столиці України, а от навчався він в Чернігівському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків. В Чернігові депутати пропонують перейменувати іменем Леоніда Каденюка вулицю Стрілецьку, на якій свого часу знаходилось авіаційне училище.


 
Обласна рада відреагувала на зниження вартості закупівлі молока в населення, зверненням повернути попередню ціну в 5 гривень за літр, замість нинішніх 3,50. Крім того, одночасно в тому ж зверненні депутати звернулись і до Антимонопольного комітету для перевірки дій підприємств. «Одночасне зниження цін мало місце за умови незмінності пропозиції продавців молока. Така ситуація на ринку була штучно створена молокоприймаючими підприємствами» - йдеться у зверненні.

Не забули депутати і про газ та звернулися до голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Алли Ярової та голови Чернігівської облдержадміністрації Валерія Куліча з проханням «віднайти можливість забезпечити населення по ціні 316,0 гривень за один балон, як це було встановлено раніше». На сьогоднішній день один балон скрапленого газу коштує майже вдвічі більше - 550 гривень. 


Окремо варто згадати про звернення до Президента, Верховної ради та Прем’єр-міністра, які зачитав ще на початку засідання сесії Вадим Йовенко. Перше з них стосувалося підтримки депутатами законопроекту №7190 ««Про визнання добровольців учасниками бойових дій, їх соціальний і правовий статус». При цьому чоловіки розгорнули в президіумі банер з портретами добровольців, які загинули під час військових дій на сході, але досі не отримали статус учасників бойових дій. Суть звернення – сприяння з боку очільників країни в прийнятті вказаного законопроекту Верховною Радою України.

У другому зверненні Вадим Йовенко від імені патріотичних організацій вимагав заборонити діяльність телеканалу «Інтер». «Телеканал «Інтер» і його відомі власники вустами ведучих так званого «святкового концерту до дня Побєди» на всю Україну назвали тих, хто боровся проти радянської і нацистської «чуми», «пособниками фашистов» - йдеться у зверненні. Активісти назвали такі дії спробою маніпулювати свідомістю громадян і попросили «Зважаючи на неспростовні викладені факти, просимо вжити адекватних заходів у чинному правовому полі задля припинення ворожої пропаганди телеканалом «Інтер», аж до позбавлення його ліцензії на ефірне мовлення в українському телевізійному просторі». 
 
ДІсталось від обласних депутатів і одному з депутатів Верховної ради України Олегу Дмитренку. Представники області звернулись до Президента України, голови Верховної ради та Генерального прокурора щодо тиску з його боку на органи місцевого самоврядування. «Ми, депутати Чернігівської обласної ради, звертаємося до Вас тому, що стурбовані діями народного депутата України Дмитренка Олега Миколайовича щодо втручання та тиску на органи місцевого самоврядування, зокрема на Срібнянську селищну раду» - йдеться у зверненні. Причина ж втручання – навдивовижу проста, як для сучасної України: саме там знаходиться сільськогосподарське підприємство, ТОВ «Батьківщина», власниками якої є родичі депутата.
 
Завершилася ж сесія обласної ради короткою футбольною промовою Арсена Дідура з закликом до депутатів прийти 27 травня на стадіон і підтримати чернігівську «Десну» в матчі з кропивницькою «Зіркою»: чернігівський клуб може вперше в своїй історії опинитися в елітному дивізіоні українського футболу!
























 
Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Дідур, сесія, Йовенко, обласна рада, "Десна", законопроект 7190, Ярова, Каденюк, Формікабуд,

Добавить в: