11-класник з Чернігова взяв гран-прі і золоту медаль на Інфоматрікс-2018 (відео)
Тільки вчора він повернувся з Румунії, а сьогодні вже роздає інтерв’ю.
Ігор Меліхов, 11-класник з Чернігова, взяв гран-прі і золоту медаль на Міжнародному конкурсі IT-технологій «Інфоматрікс-2018». До Бухаресту він привіз проект «NIDE».
Ігор Меліхов, переможець конкурсу «INFOMATRIX-2018»: «NIDE – це програма, за допомогою якої можна змінювати майнкрафт. Тобто простий майнкрафт, як ми кажемо ванільний, який не змінений нічим, не завжди є цікавим для більш досвідчених гравців. Тому ми створюємо моди, так звані невеличкі програми, які змінюють цю гру. І от саме для того, щоб створювати моди, зручним інструментом є NIDE, тобто в ньому є все необхідне для того, щоб швидко і зручно створити мод».
Анна Лемешовець, вчителька фізики та інформатики школи №1: «Конкурс Інфоматрікс проходить у Румунії, у місті Бухарест, вже 18 років і кожного року відбувається національний етап відбору для участі в цьому конкурсі. Особливостями конкурсу є те, що це постерний захист, тобто учасники представляють свої роботи у вигляді постерів, біля яких вони знаходяться цілий день, а це досить важко. Вони відповідають на запитання будь-кого, хто може підійти і поцікавитися програмою».
Готуватися до конкурсу Ігорю допомагала вчителька інформатики. Вона каже, що і сама ідея, і втілення проекту цілком результат його роботи. Свого учня вона називає особливим. Ігор переможець олімпіад з фізики, хімії, математики, біології, французької та англійської мов. Проте наразі хлопець своїм пріоритетом обрав програмування.
Ігор Меліхов: «Наприкінці 7 класу я вирішив спробувати програмування. І в певний момент зрозумів, що це моє. Я почав писати свої невеличкі програми. Писав їх на мові програмування паскаль. Але вже потім зрозумів, що це було зайве, бо ця мова вже не використовується. Тоді я перейшов на більш сучасні мови програмування».
Зараз Ігор замислюється, як можна було б впровадити свою розробку NIDE у школах, в якості навчальної програми. Адже в основному зараз в ЗНЗ використовують застарілу мову.
Ігор Меліхов: «Шкільна інформатика має мало спільного з програмуванням. Особливо стара програма, за якою ми йшли і йдемо, оскільки в ній програмування немає в принципі, є тільки трохи верстки, тобто це сторінки сайтів».
Ігор присвячує програмуванню майже весь вільний час. Та є й інші фактори, які призвели до його перемоги.
«Один з головних факторів – це знання англійської мови. Тому що навіть якщо ти натхненно можеш розказати російською або українською мовами, то англійською це може виявитися складно, якщо немає певного запасу лексики, граматики. І за це я дуже вдячний своїй школі, і моїй мамі як вчителю англійської мови. Також це звичайно вміння продати свій продукт, тобто вміння його показати, зацікавити, емоційність розповіді», - каже Ігор.
А ще в українській делегації панував справжній командний дух, каже Ігор.
Ігор Меліхов: «Ми туди приїхали. Там була величезна зала, де ми оформили свої робочі місця. Ми ходили один до одного, цікавилися проектами, обмінювалися ідеями. Там були різні номінації, в тому числі «Робототехніка» - змагання дронів. І коли ми дивилися, як дуже швидко літає дрон, який весь час зміню напрям, може різко піднятися вгору, потім просто планувати, і в один момент я зрозумів, це сніч, але в реальності. Якщо ви дивилися Гаррі Поттера, то зрозумієте про що я».
Цього року Ігор Меліхов випускник. Зараз обдарований хлопець пов’язує своє майбутнє з Черніговом.
Ігор Меліхов: «Найочевиднішим для мене є вступ до Чернігівського національного технологічного університету. Паралельно з навчанням буду працювати над своїми проектами».
Конкурс «Інфоматрікс» проходив з 10 по 13 травня в румунському Бухаресті. Підлітки 43 країн світу на змагання привезли 439 проектів у номінаціях «Програмування», «Комп’ютерне мистецтво», «Апаратне управління», «Короткометражний фільм» та «Робототехніка».
Делегація з України складалася з 13 учнів. Вони здобули в Бухаресті 11 медалей: 7 бронзових, 2 срібних та 2 золотих. До речі, для української команди це перше золото за останні 7 років.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.