У Славутичі вирішували, як вивести ЧАЕС з експлуатації та вилучити радіоактивні відходи (відео)
Арку, або новий безпечний конфайнмент насунули на четвертий енергоблок ЧАЕС у листопаді 2016 р. Це перший крок більш масштабного для країни завдання – виведення з експлуатації усієї станції та перетворення старого саркофагу на екологічно безпечну систему. Спочатку потрібно провести демонтаж нестабільних конструкцій. Потім — вилучити радіоактивні відходи, однак технології для цього у світі немає. Шукають рішення, як це зробити, науковці із США, Білорусі, Німеччини та Японії. Вони вже третій рік поспіль приїздять до Славутича на міжнародну конференцію.
Новий безпечний конфайнмент збудували та розмістили над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Тепер його мають вести в експлуатацію.
Початок експлуатації арки – перший крок перетворення об’єкту укриття на екологічно безпечну систему.
Для розробки цих технологій до Славутича вже третій рік поспіль приїздять науковці з США, Німеччини, Білорусі та Японії. Спільно із українськими фахівцями шукають рішення, як вивести ЧАЕС з експлуатації та вилучити радіоактивні відходи. Потім цей механізм зможуть застосувати й інші країни, де є атомні станції.
Поки технологію вилучення паливомістких мас із ЧАЕС ще розробляють, в Україні вирішують питання зберігання радіоактивних відходів. Ідеться про спеціальні майданчики на території зони відчуження, де рівень забруднення занадто високий – туди звозитимуть відходи з інших об’єктів.
Чорнобильську атомну електростанцію виводять із експлуатації у чотири етапи. Зараз працюють над остаточним закриттям та консервацією реакторних установок, потім має пройти період їх витримки. Заключний етап, демонтаж реакторних установок, орієнтовно триватиме до 2065 року.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: безпечний конфайнмент, ЧАЕС, «Сівер-центр»