100 тролейбусів і півмільярда гривень. Чим замінити тролейбуси, що дожили віку? (відео)
Так виглядає капітальний ремонт тролейбуса ЮМЗ. У ЧТУ цьогоріч планують у такий спосіб поставити на ноги 5 електромашин. Оцей приїхав до Чернігова у 1994 році. Він вдвічі пережив свій термін експлуатації, але може отримати продовження життя ще на 5.
Тролейбусів цієї марки у ЧТУ 25 і вони вже виїздили свій термін експлуатації. Проте в порівняні зі своїми колегами ЗІУ вони ще геть молоді і новіші. Зроблені в роки Радянської економії. ЗІУ – це переважна більшість рогатиків, які нині перевозять пасажирів у Чернігові. Вони прибували до ЧТУ з 1988 по 1992 роки. Проте розраховані лише на 10 років експлуатації. Але замість цього вже 30 років з мільйонним пробігом їздять Черніговом.
Це вони через невдалу конструкцію в сиру погоду можуть битися струмом. І аби їх відремонтувати, іноді приходиться пройти цілий квест.
На початку 2000-х на таку ж кількість виходило 135 машин. Майже 20 років по тому вдвічі менше.
Дмитро Лавренюк, начальник КП «ЧТУ»: «Сейчас мы с большим напрягом выпускаем 65 троллейбусов. За один день в среднем на ремонт заезжает 20 троллейбусов. Все зависит от погоды. Если на улице слякоть, то по два раза за день заезжают».
І більшість з наявних вже давно мали би бути списані.
За два останні роки ЧТУ поповнило свій парк безпрецедентним за останнє десятиліття і кількістю машин – 15 новими рогатиками. Ще 7 мають, які не відпрацювали свій термін експлуатації. Тобто лише 22 одиниці нового транспорту.
Сучасна техніка тут не потреба, а необхідність. Щоб оновити парк потрібними 100 одиницями техніки одномоментно за середньої ціни тролейбуса в минулий рік Чернігову потрібно майже 0,5 мільярди гривень.
100 тролейбусів * 4865179 грн. = 486 517 900 грн.
До того ж техніка цього року здорожчала подекуди до 30%. Така сума для Чернігова не підйомна. Оскільки цьогорічний бюджет розвитку менше 300 мільйонів гривень. Це і на дороги, ремонти лікарень, шкіл та інше.
До останнього часу всі надії були на кредит Європейського інвестиційного банку. Чернігів вже подав необхідні документи.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас немає абсолютно ніякої інформації, коли нам надасть кредит «Європейський інвестиційний банк», чи може він не надасть кредит. Банк все влаштовує, документи подані, до нас по документації зауважень немає. Але у нас ні по термомодернізації, ні по електротранспорту немає ніякого розуміння, яка процедура, які її терміни, коли надасться цей кредит, або може він не надасться».
Проте навіть за ці кошти Чернігів зможе купити 40 одиниць, а цього недостатньо.
Тим часом до міста звернувся державний банк з пропозицією надати кошти на 5 років на закупівлю нової техніки. Попередня вартість одиниці 4 мільйони 250 тисяч гривень на загальну суму 51 мільйон гривень. Це одна з найнижчих цін в Україні. Адже до прикладу, Суми цьогоріч придбали чернігівські «Барвінки» за 5 мільйонів 100 тисяч гривень за машину.
Якщо депутати на сесії проголосують за це рішення, то вже до осені 2018 року тролейбуси будуть в ЧТУ. 12 одиниць – це можливість закрити близько 2 маршрутів новою технікою. Або ж додати їх на, скажімо, на довший маршрут в місті – 8-й, на який нині найбільше скарг через великий інтервал руху. Тут через дефіцит працює лише 4 рогатики з 10 необхідних.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: ЧТУ, тролейбуси, транспорт, Дмитро Лавренюк, «Дитинець»