“Приходьте всі на сесію міської ради і беріть з собою членів ваших організацій...”
“Приходьте всі на сесію міської рали і беріть з собою членів ваших організацій”. Таким закликом завершилось засідання Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації, яке відбулося минулого тижня. Причин цьому декілька, але головна — вже добре відомий пункт 8 проекту рішення міської ради, що розглядатиметься на сесії 30 листопада про зміну цільового призначення земельних ділнок у Ялівщині. І хоча ділянки парку вже роздані в приватну власність, але активісти виступають категорично проти того, щоб замість “ведення особистого селянського господарства”, як є нині, там відбувалось будівництво, чого прагнуть власники цих земель.
Спроби почати нове будівництво в Ялівщині отримали свій відгук. Крім просто заклику прийти на сесію міськради Громадська рада ухвалила рішення про поновлення роботи робочої групи при ОДА з моніторингу діяльності та підготовки пропозицій щодо подальшого функціонування Регіонального ландшафтного парку “Ялівщина” та вирішила делегувати до її складу Тамару Петрову, Наталію Проскуріну, Валентину Седячко, Станіслава Крота, Руслана Волощука, Валерія Марченка та В’ячеслава Родимченка.
Громадська рада вкотре зібралася в приміщенні Обдержадміністрації. З 67 змогли приїхати лише 47 її членів. І це при тому, що за регламентом два пропуски без поважних причин караються виключенням з її складу. За такі прогули втратив своє місце в ній Євген Волошин, представник Громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Ріпкинська самооборона». Голова громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Легун, який теж пропустив три попередні засідання, зміг довести, що мав на те поважні причини.
Ще одна зміна у раді стосувалася посади голови комітету Громадської ради з питань соціального захисту населення. Її очолив Сергій Балакша з Міжнародного благодійного фонду “Блага справа”.
Громадські активісти довго вирішували організаційні питання, ніяк не могли обрати тих, хто ж таки буде рахувати їхні голоси. Але коли таки зібралися — розглядали питання і голосували дуже швидко. Тим більше, що їх було не багато — всього сім.
Одним з найважливіших питань, за яке проголосувала Громадська рада, стало звернення до Кабінету Міністрів та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення про надання державному Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення статусу провайдера цифрового мовлення. Як пояснив представник підприємства Сергій Ковальов, коли на державному рівні приймалося рішення про впровадження цифрового телебачення, того самого Т2, державне підприємство виявилося усунутим від конкурсу через відсутність фінансових гарантій. Приватне підприємство ТОВ “Зеонбуд” (про походження підприємства - Стали известны владельцы цифрового ТВ-провайдера Зеонбуд), яке сьогодні надає послуги цифрового мовлення Т2, зареєстроване в офшорній зоні, стало єдиним учасником і, відповідно, переможем конкурсу. Це, можливо, і не становило б проблеми, якби зберігалось ефірне мовлення, але навесні цього року планується його повне відключення. Без можливості здійснювати ретрансляцію каналів, без можливості заробляти кошти, на підприємство чекає як мінімум скорочення працівників, а як максимум — ліквідація. В той же час все обладнання того ж таки “Зеонбуду” знаходиться на телевежах саме Концерну РРТ.
В цьому напрямку є і ще одна проблема — небажання приватної компанії “Зеонбуд” надавати телекомунікаційні послуги на прикордонних територіях де мала кількість користувачів. А це вже питання державного рівня, адже ні для кого не секрет, що в прикордонних містах українські канали майже відсутні, а населення дивиться найчастіше білоруське та російське телебачення. Це могла б робити державна компанія, але для цього потрібен статус провайдера цифрового мовлення. А його поки не надають.
Ну і як же без проблем технічних: державній компанії у держави не знайшлося вільних частот! У приватних компаній віднімати їх ніхто не буде. Але, за словами того ж таки Сергія Ковальова, вихід є, наприклад, цілком можливо зайняти метрові частоти на яких сьогодні лише два канали. На сьогодні ТОВ "Зеонбуд" є фактично монополістом у здійсненні цифрового мовлення і надання державному підприємству статусу провайдера цифрового мовлення дозволить цю ситуацію виправити і створити можливості для конкуренції.
Ще однією ініціативою Громадської ради стало звернення до голови Чернігівської ОДА про проведення громадського обговорення питання про передачу “державних енергетичних мереж, розташованих на території населених пунктів Чернігівської області, в спільну комунальну власність територіальних громад”. Подібна ініціатива раніше вже висловлювалася на сесії міської ради кілька місяців тому політиками. Але питання залишилося відкритим, адже ніхто не знає ні реального стану електромереж, ні вартості їх обслуговування ні, тим більше, скільки це буде коштувати містам і селам області. Ініціатива є, то може і до обрахунків таки дійде черга.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Зеонбуд, РРТ, Ковальов, телебачення, Ялівщина, Громадська рада, ОДА
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
Комментарии (3)
Добавить комментарийпрогуливаться надо у фонтанов
йолопы, займитесь делом, переберите мусор на свалке.