Жорстокі ігри, або Чого найбільше боїться найвідоміша із чернігівських кривдниць (відео)
Діти на дітей.
Половина українських школярів – це жертви свідомого і цілеспрямованого цькування. Як це відбувається в Україні 2 місяці тому показали чернігівські школярі. Відео безжального побиття і приниження дівчат іншими дівчатами бачила вся країна. Акцентувати увагу на найжорстокіших моментах бійки не будемо. Натомість в новому спецпроекті «Вікон» «Жорстокі ігри» спробуємо з’ясувати, як запобігти цьому явищу. У першій серії дивіться, чого тепер найбільше боїться найвідоміша із чернігівських кривдниць.
Двічі на тиждень навчання з психологом. Його завдання приборкати агресії цієї ще зовсім юної дівчини.
Це Марія Півень, 14-річна чернігівська школярка, яка показала всій Україні, що трапляється, коли її гнівають. Кадри бійки школярок облетіли і збурили всю Україну. На них дівчата жорстоко гамселять дівчат. Під схвальні вигуки десятків дітей безжально принижують, б’ють одну зі школярок Поліну.
Найбільше 8-класниці Поліні перепало від найнижчої із кривдниць, ровесниці з іншої школи Марії.
Марія Півень: «Полина сама лично напрашивалась на это».
«Вікна» показали ці моторошні кадри психотерапевтові аби він поглянув на поведінку, міміку та жести Марії, і пояснив, що дівчина могла відчувати у мить таких жорстоких ігор.
Олексій Шевцов, психотерапевт, професор психології: «Поведение Маши является явным отклонением от нормы. Тенденция кому-то за что-то мстить. Кому и за что – это не важно. Она испытывает от этого удовольствие. Она эмоционально возвышается над этим человеком».
За характеристикою Марії журналісти пішли до її школи. Тамтешня психологиня про збудливий темперамент 8-класниці знає. Утім і гадки не мала, що дівчина здатна на таку жорстокість.
Ольга Грабовець, шкільна психологиня: «Марія дуже комунікативна, має лідерські здібності, завжди хоче привернути до себе увагу, збудлива, десь і агресивна. В школі бійок не було».
Та найімовірніше цькування дітей дітьми коли дорослі просто не бачать є і в цій чернігівській школі. Згідно з опитувань, 7 з 10 таких випадків приниження та побиття відбуваються в стінах школи. Це явище називається булинг і його існування визнає понад 80% українських школярів. Половина опитаних учнів зізналися, що тією чи іншою мірою є жертвами булингу, і лише 4% з них скаржаться на цькування вчителям.
Явище є. Його просто не помічають дорослі. А кричущий випадок дитячої жорстокості в Чернігові набув розголосу та збурив країну лише тому, що кадри побиття Поліни потрапили до мережі.
«З кожним роком таких випадків стає все більше й більше. Діти стають агресивнішими. Повз них люди реально боялися проходити, тому що вони дуже агресивно налаштовані, навіть до перехожих». Це Ольга, власниця кав’ярні за кількасот метрів від місця бійки чернігівських підлітків. Навколо гаражі, бетонна огорожа, поруч багатоповерхівка. Жінка каже, на з’ясування діти там збиралися постійно великим товариством – до сотні.
Через розголос та слідство діти перестали з’ясовувати стосунки тут.
У цьому гурті школярів, які гуляють неподалік від місця бійки, стверджують, що до втручання правоохоронців між тими гаражами постійно когось цькували і всім до того було байдуже. І тільки через оприлюднення відео і розголосу ЗМІ, дорослі по всій країні довідалися про жорстокі ігри дітей. А інші чернігівські школярки зізналися своїм батькам, що теж стали жертвами тієї ватаги.
Артем Олейников, заступник керівника Чернігівської прокуратури: «На даній стадії судового розслідування у нас визнані потерпілими вже три особи. Кримінальне провадження фактично вже знаходиться на завершальній стадії. Найближчим часом воно вже буде скероване до суду».
Кривдницям загрожує до 4 років позбавлення волі. Їх звинувачують у гуртовому хуліганстві здійсненому надто цинічно.
Борис Коновченко, речник головного управління Національної поліції на Чернігівщині: «Всі учасники інциденту – і ті, хто бив, і ті, хто знімав це на відео – встановлені. Всі вони опитані. П’ятьом неповнолітнім вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочину. Відповідальності ніхто не уникне».
Марія Півень: «Чувствую страх, что скоро могут посадить».
Відповідальності за скоєне Марія Півень боїться до сліз. Боїться і її мама. Однак і досі нічого екстраординарного в поведінці донці не вбачає.
Мама Марії: «Они еще толком, как говорится, не могут два плюс два сложить. А тут дело касается таких вещей, когда в таком возрасте ребенок не может найти выхода, кроме того, как ударить в защиту себя».
В очікуванні суду школярка та її мама їдуть із Чернігова до Київо-Печерської лаври, помолитися й поставити свічки.
Марія запевняє, що прагне змінитися і що більше не спілкується з тим недобрим товариством. Та ходить до психолога аби опанувати свій гнів.
Марія зізнається, ніколи б раніше не подумала, що через ту історію з Поліною може опинитися на лаві підсудних.
Марія Півень: «Я очень сожалею, что сделала больно и им, и их родным».
Одначе скривджені однолітки Маріїним словам віри не ймуть. Чекають судового розгляду.
Чому Поліна не може пробачити Марію, знаючи, що тій у 14 років загрожує позбавлення волі. Чому школярі стають жертвами жорстоких ігор однолітків, і що роботи батькам, аби захистити своїх дітей від насильства.
Сюжет телеканалу «СТБ», «Вікна-новини»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Марія Півень, підлітки, жорстокість, «СТБ», «Вікна-новини»