Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Рятувальники відпрацювали аеромедичну евакуацію вболівальників Євробачення (відео)

Рятувальники відпрацювали аеромедичну евакуацію вболівальників Євробачення (відео)

Двох вболівальників Євробачення-2017 із важкими травмами літаком доставили до столичної лікарні — мікроавтобус, яким вони їхали на пісенний конкурс, потрапив у ДТП з вантажівкою. У цій історії все вигадка, окрім порятунку. У Спеціальному авіаційному загоні ДСНС України рятувальники відпрацювали навчальну аеромедичну евакуацію постраждалих вболівальників.


 
Мікроавтобус із вболівальниками Євробачення, що прямував до Києва, зіткнувся із вантажівкою і легковиком. Ускладнив ДТП, у якій опинилось 12 людей, розлив пального із вантажівки. Водій та пасажир ВАЗа загинули на місці, двоє пасажирів мікроавтобуса отримали важкі, троє — середні травми. Інформація на 101 і 102 надійшла від свідків автокатастрофи — одразу до її місця прибув екіпаж патрульної поліції,  рятувальники за допомогою гідравлічного комплексу витягають із купи понівеченого металу постраждалих — з «легкими» (але вони в шоковому стані) працюють психологи ДСНС. Жертв ДТП на так званому «сортувальному» майданчику бригади екстреної допомоги розподіляють за важкістю стану — і в небі з’являється медичний вертоліт ЄС-145 «Єврокоптер», двох поранених у супроводі лікарів анестезіолога та реаніматолога він забирає на борт, аби транспортувати до теж медичного літака АН-26.

Іван Кузів, лікар-анестезіолог: «Аеромобільна евакуація, бо дуже важкі травми, і щоб скоротити мінімальний час доставки до спеціалізованого медзакладу. У одного травма бедренної артерії, інтенсивна крововтрата, там ампутація нижньої кінцівки і ЧМТ. На борту є ІВЛ-апарат, який дозволяє при польоті на висоті підтримувати тиск, кардіомонітор в автоматичному і ручному режимі з дефібрилятором, 2 шприц-насоси, бо через висоту звичайні крапельниці там не працюють».
 
Такий АН-26 у медичному варіанті, який може одночасно транспортувати 16 постраждалих у сидячому положенні, шістьох «середніх» або двох «важких», у Державної служби з надзвичайних ситуацій один — в минулому році на ньому замінили навігаційне обладнання, тепер він може виконувати свої завдання і за кордоном.
 
«Єврокоптерів», які можуть перевозити одночасно двох постраждалих на відстань до 500 кілометрів в складних метеорологічних умовах, рятувальники України мають два. Час готовності до вильоту такого гелікоптеру — 20 хвилин з моменту команди.

Іван Коробко, командир Спеціального авіаційного загону ДСНС: «Останній виклик був — транспортування пораненого працівника поліції з Сум до Києва Єврокоптером. З вогнепальним пораненням. Його прооперували в Київському госпіталі — життя врятоване».
 
Вдалось врятувати і цих двох глядачів Євробачення з легенди, за якою у Спеціальному авіаційному загоні ДСНС України в Ніжині рятувальники відпрацювали навчальну аеромедичну евакуацію.

Олег Мельчуцький, перший заступник голови ДСНС: «Основна мета — відпрацювати спільно дії аварійно-рятувальних підрозділів ДСНС, авіаційних підрозділів ДСНС і підрозділів медицини катастроф».
 
Розгорнули під час навчань і легендарний український мобільний госпіталь. Легендарний, бо на честь його лікарів у багатьох країнах світу навіть називали дітей, яким вони допомогли з’явитись на світ у екстремальних умовах  — під час повеней і землетрусів.

Олександра Малишко, операційна сестра: «Індія, Іран, Пакистан, Туреччина під час землетрусів».

Максим Максименко, старший науковий співробітник Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф: «2 операційні столи у нас можуть працювати одночасно».

Олександр Шульгін, хірург: «Була робота в Бердянську в зоні АТО — тоді було близько 80 постраждалих».
 
В цьому пересувному шпиталі провели уже майже 5 тисяч операцій, допомогли майже 50 тисячам пацієнтів, тут народилось 68 малюків.

Дмитро Шлемко, начальник мобільного госпіталю: «Ми одночасно можемо прийняти ….людей. По прибуттю в першу чергу розгортається сортувальне, реанімаційне і операційне відділення — їх готовність складає 1-1,5 годин».
 
Керівництво ДСНС каже, взагалі навчання планові, але буквально за декілька днів у країні розпочнеться наймасовіший захід, і попри те, що відповідні структури уже в повній готовності до його проведення, екстрені ситуації можуть виникати.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Євробачення, рятувальники, вболівальники, медичний літак, «Сівер-центр»

Добавить в: