Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як за 6 секунд одного кола 8 раз встигнути зреагувати на повороти (відео)

Як за 6 секунд одного кола 8 раз встигнути зреагувати на повороти (відео)

«Сприймати будь-які іспити у школі як буденну справу і врівноважено справлятися із стресовими ситуаціями» —  виявляється, саме такими якостями, за словами професіоналів автомодельного спорту, відзначаються юні спортсмени. 40 «стресостійких» школярів з 10 регіонів беруть участь у Всеукраїнських змаганнях з трасового автомоделювання серед учнівської молоді, які відкрилися сьогодні у Чернігові. Далі про те, як за 6 секунд одного кола 8 раз встигнути зреагувати на повороти.


 
Класика автомодельного спорту — перегони ось таких машин. Всеукраїнські змагання з трасового автомоделювання проходитимуть чотири дні на базі обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. До Чернігова завітали 10 команд юних автомобілістів-трасовиків із різних регіонів.

Костянтин Одненко, керівник гуртка обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді: «Треба вміти працювати роками, треба вміти думати головою, треба вміти контролювати емоції, треба щоб батьки допомагали, бо з повітря нічого не береться. І якщо це все зійшлося, то дитина потрапляє на змагання такого рівня, це дуже велика праця педагогів і дуже велика селекція».
 
Всі машини виготовляються власноруч і кожний гуртківець впевнений у свої роботі. Більш того, пам’ятає першу модель навіть через півстоліття. Сергій Лощонов — керівник гуртка із Сум, захопився автомоделюванням з малку і вже 50 років вдосконалюється у цій справі.

Сергій  Лощонов, керівник автомодельного гуртка (м.Суми): «Если бы в то время увидеть такую скорость, то это просто космос какой-то. Ну, естественно, техника, как ничто, меняется очень быстро. И поэтому изменения есть, и формы моделей поменялись,  начинка поменялась, ну очень сильно все поменялось. Разве что колеса остались круглыми».
 
Кордове автомоделювання вважають вищим щаблем інженерної думки. Мікродвигуни дозволяють досягати швидкості на трасі 35,40 кілометрів за годину і вище. Справжні перегони, які зі сторони часто сприймаються дитячою забавою.

Юрій Надала, учасник змагань (м.Львів): «Мої однолітки вважають здебільшого смішним і недоречним. Але є і такі, яким це подобається».

Богдан Чучуй, учасник змагань(м.Чернігів): «Батьки кажуть – займайся, а друзі — мабуть, ти прикалуешся, машинками займаєшся, а вже ж дорослий. Я спокійно реагую на це».
 
Хоча цей вид спорту доволі вартісний,  але допомагає здобути чимало корисних навичок і стимулює постійне самовдосконалення.

Юрій Надала, учасник змагань (м.Львів): «Це, напевно, спокій і зосередженість, це потрібно під час заїзду і це 50% успіху».
 
Дорослих українських спортсменів з автомоделювання вважають одними з кращих у світі. Хоч у нас цей спорт існує на одному ентузіазмі. На ньому ж і виховуємо технічних геніїв та винахідників.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: трасове автомоделювання, змагання, «Сівер-центр»

Добавить в: