Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Захворюваність на туберкульоз в області трохи зменшилась (відео)

Захворюваність на туберкульоз в області трохи зменшилась (відео)

Загальна захворюваність на туберкульоз в області за рік трохи зменшилась. У 2016-му на Чернігівщині зареєстровано 865 випадків туберкульозу – це 84 хворих на 100 тисяч населення. Менше рецидивів, менше випадків смертності, менше захворюваності серед дітей. Головний лікар обласного тубдиспансеру Микола Дейкун каже, попереду набагато більше роботи, ніж вже зроблено. Окремі показники зменшились, але говорити про подолання епідемії зарано. Як в області проходить боротьба з туберкульозом, далі у сюжеті.


 
В Україні туберкульоз вже давно є проблемою не стільки медичного, скільки соціального характеру. Сьогодні це недуга молодого віку, в основному це  люди від 25 до 54 років. Дані статистики свідчать, що шість із десяти хворих – це непрацюючі особи працездатного віку. А двоє із десяти хворих – ВІЛ-інфіковані.
 
Тож боротьба з епідемією туберкульозу має бути комплексною.

Петро Гармаш, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації: «Туберкульоз, в першу чергу, — це проблема політична, економічна, соціальна, культурна і, за оцінкою ВООЗ, лише на 10-15% успішність її вирішення залежить від медичних заходів. Зниження тягаря епідемії туберкульозу сьогодні можливе тільки при наявності тісної скоординованої співпраці між протитуберкульозною службою та службою протидії ВІЛ/СНІДу з центрами первинної медико-санітарної допомоги».
 
У протидії епідемії туберкульозу важливу роль відіграє профілактика. Лікарі вкотре наголошують, аби люди регулярно проходили медогляди та хоча б раз на рік — флюрографію або бакпосів мокротиння.
 
Що стосується лікування туберкульозу, за словами головного лікаря обласного тубдиспансеру, препаратами для щеплення та для лікування Чернігівщина забезпечена в достатній кількості. А от дисциплінувати хворого, аби він чітко дотримувався усіх призначень лікаря, — основна проблема. Особливо це стосується амбулаторних пацієнтів, що лікуються вдома. Медична служба не в змозі повністю забезпечити соціальний супровід.

Микола Дейкун, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру: «Ми ще сьогодні залучили до лікування хворих в амбулаторних умовах громадські організації, такі як Червоний Хрест, ЛЖВ. І вони супроводжують, тобто кожного дня відвідують пацієнтів вдома (і в селі, і в місті). І кладуть їм в рот таблетки, в їх присутності випивають, проводять контрольоване лікування».
 
У самому ж тубдиспансері для амбулаторних хворих, що бажають правильно лікуватися, запровадили дистанційне спілкування з лікарем через інтернет.

Микола Дейкун, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру: «Ми запровадили контрольоване лікування по скайпу. Сьогодні 15 чоловік знаходиться на цій формі лікування. Щодня виходить людина на зв’язок зі своїм лікуючим лікарем, показує, як випиває пігулки. Він питає, чи немає побічних дій, як самопочуття».
 
З приводу стаціонарного лікування, сьогодні обласний протитуберкульозний диспансер намагаються довести до сучасних вимог інфекційного контролю. Золотий стандарт – для одного хворого один бокс з усіма умовами для проживання. Площі медзакладу це зробити дозволяють, але поки реалізувати на практиці у тубдиспансері це не можуть. Потрібно провести низку підготовчих заходів. Зокрема, зміцнити саму будівлю диспансеру. Наразі вже перекрили дах будівлі і зробили водовідведення атмосферних вод.

Микола Дейкун, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру: «В цьому році плануємо ґрунтові води відвести, зміцнити фундамент, замінити усі комунікації у підвалах, які з 84-го року ніхто не чіпав, вони також є причиною того, що будівля ця тріскається. У нас є концепція, як вентиляційну систему побудувати. Це кожне крило окремо, коридори окремо. Тому що в коридорі має бути підвищений тиск повітря, в палатах дещо нижчий».
 
Для досягнення золотого стандарту, каже керівник тубдиспансеру, часу потрібно близько п’яти років, а грошей – близько 50 мільйонів гривень. У сподіваннях головного лікаря  — довести заклад до ладу до 2019 року, коли обласний протитуберкульозний диспансер відзначатиме своє сторіччя.
 
А вже у цьому році диспансер отримає нову медтехніку. У березні заклад виграв грант уряду Японії – близько двох мільйонів гривень на придбання медичного обладнання для лабораторії та реанімації.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Петро Гармаш, Микола Дейкун, туберкульоз, тубдиспансер, «Сівер-центр»

Добавить в: