Чи виселять чернігівську «Просвіту» з приміщення, котра за роки стала їхньою візитівкою.
Громадські активісти, журналісти та представники організацій, які збираються у тій же будівлі на Хлібопекарській, 10 у соціальних мережах виклали листа від фонду коммайна області.
Олександр Шевченко, голова обласного осередку товариства «Просвіта»: «В четвер наша громадська організація отримала рекомендований лист. У листі виявилась вимога звільнити приміщення. Наша організація це приміщення займає з 1992 року. У грудні-січні ми відсвяткували 110 років нашій організації. Наша організація найстаріша в місті. Якщо брати всеукраїнський рівень, то ми так само являємось найстарішою організацією. В 2010-2011 роках виникали питання про виселення. Тоді ці питання піднімали «регіонали», але нічого у них не вдалося».
Вони зібралися аби заявити, що приміщення покидати не збираються і з’ясувати законність підстав таких дій коммайна. Якщо не вдаватися у юридичні нюанси, де кожна сторона стоїть на своїй правді, начальник управління коммайна твердить, «Просвіту» виселяти не хочуть, але якщо у них немає грошей платити повну вартість оренди, їм запропонували менше приміщення – дешевше, або ж чекати, коли депутати обласної ради вирішать чи надавати знижку на це.
Андрій Бунін, начальник фонду комунального майна обласної ради: «31 грудня закінчився договір. В умові договору, який до цього був укладений, передбачається орендна плата близько 8 тисяч гривень. Тобто це та плата, яку «Просвіта» повинна сплачувати. Саме управління не вправі застосувати пільги. В зв’язку з тим, що обласна рада на протязі тривалого часу і постійно надавала пільгу, то ця пільга існувала. І коли договір закінчився, «Просвіта» вимагає продовження договору-оренди на пільгових умовах з пільговою орендною платою, звісно я не знав як поступати в цій ситуації».
В решті, сторони визнають, обоє могли припуститися процесуальних помилок. А начальник фонду коммайна навіть заявляє, готовий допомагати «Просвіті».
«Просвітяни» визнають, після минулорічного прориву батареї досі не відремонтували приміщення, бо це архітектурна пам’ятка, і це здорожчує вартість робіт, плюс треба отримувати копу дозволів. Там поки збирається волонтерський центр і вже планують, окрім щоденної роботи, новий проект – «Школа активного ветерана».
Ольга Палькова, волонтерка: «Школа активного ветерана» направлена на те, щоб спілки учасників АТО, які вже були створені, стали інституційно спроможними. Тому що в більшості випадків вони створені, але не діють, бо самі хлопці не знають, як правильно це робити».
У «Просвіті» збираються й інші громадські організації. Вони переконують, брендове приміщення вже звична стежка для активістів.
Активісти після консультації з юристами переконують, лист про виселення юридичної дії не має. А начальник управління коммайна наполягає, тепер готовий допомогти і виконати свою функцію, направивши до депутатських комісій облради звернення просвітян про пільгову оренду. Фінальний акорд має поставити сесія обласної ради.
У «Просвіті» тим часом збирають підписи під зверненням до владців аби організації лишили приміщення і пільгову ціну оренди.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.