Весь реформаторський запал похитнула розбита зупинка
Чергове засідання виконкому чернігівської міськради пройшло не як зазвичай в четвер, а в п'ятницю. Та й часу зайняло менше ніж завжди — всього близько 2-х годин.
Фактично всі питання стосувалися передачі майна та приміщень від одного комунального підприємства до іншого та фінансування міських установ та підприємств.
Серед того, що передавалося, найбільше здивувало членів виконкому рішення про передачу з дитячої поліклініки №2 в управління освіти комплекту тренажерів, яким уже більше 25 років і які оцінені в 167 гривень. Спробували з'ясувати навіщо вони освітянам, але відповісти на це питання не зміг ніхто. Супроводжуючи коментарем “Все лучшее детям”, члени виконкому погодили це рішення, адже йшлося не про списання, а про передачу з одного комунального заклада в інший.
Що стосується фінансування, то члени виконкому прийняли рішення перерахувати внесок міської ради до статутного капіталу комунального підприємства «Муніципальна поліція» міської ради у сумі 1 665 000,00 грн. Ще одним підприємством, яке поповнило свій статутний капітал стало КП “Зеленбуд”, їм було перераховано більше 900 тисяч гривень. За поясненнями міського голови, вони призначені для оплати придбання вертикального навантажувача.
Одним з найбільш суперечливих стало питання про дозвіл з боку виконкому для КП “Шкільне”, яке годує чернігівських школярів, укласти договір “банківської гарантії з ПАТ «Діамантбанк» для забезпечення тендерних пропозицій у процедурі закупівлі послуг” у розмірі 570 000 тисяч гривень. Найбільше запитань викликав вибір банка (чому не державний?) і чи є можливість дострокового розірвання договору, адже підприємство планує покласти на депозит кошти, до того моменту, коли завершиться тендер, а це може бути раніше того строку на який розрахований депозит. І якраз договору з банком у Андрія Тертілова, директора КП “Шкільне” на руках не виявилося. Він був змушений їхати по нього, щоб підтвердити свої слова про те, що вказані вимоги в договорі передбачені.
Виконком дозвіл на укладення договору дав. При цьому Владислав Атрошенко вкотре закликав не ризикувати бюджетними коштами, вказавши що за останні роки закрилося близько 80 банків, причому по жодному з них юридичним особам вкладів не повернули. “Якщо хочете повторити долю вкладників банку “Демарк” - вкладайте свої кошти, а не бюджетні” - підсумував він.
Ще одне питання стосувалося програми сприяння створенню ОСББ та ЖБК. Рішенням виконкому визначено 6 будинків об'єднань співвласників, для яких передбачено 1 мільйон 176 тисяч гривень на співфінансування капітальних ремонтів. Воно буде здійснюватися у пропорції 80% - міська рада, 20% - співвласники будинків. Хоча, як видно з додатку до проекту рішення, опублікованого на сайті, капітальний ремонт в ОСББ “Фаворит-Ш4 за адресою вулиця Шевчука,4 буде фінансуватися з міського бюджету на 100 відсотків. Найстаріший будинок, що ремонтуватимуть по програмі споруджений 1961 року знаходиться за адресою Святомиколаївськ, 12 (ОСББ “Святомиколаївське”). А от найновішим будинком у цьому списку є споруджений у 2006 році за адресою вулиця Льотна, 41 (ОСББ “Пілот-41”).
Крім підтримки ОСББ виконком затвердив містобудівні умови та обмеження Управлінню капітального будівництва для реконструкції зруйнованої в грудні частини будинку по вулиці Попудренка, 16. Тобто будинок буде відновлюватися і роботи в цьому напрямку вже ведуться.
Крім цього надані містобудівні умови та обмеження ТОВ “Чернігівагрошляхбуд” на реконструкцію існуючого асфальтобетонного заводу по вулиці Тичини, 69. Очевидно що у 2017 році в місті планується проводити не менш масштабні ремонти доріг ніж у минулому.
В Чернігові має поменшати зовнішньої реклами. Рішенням виконком буде прибрано 25 рекламних вивісок на опорах тролейбусної мережі по вулицях Івана Мазепи, Красносільського та Незалежності і наземні рекламні констркукції — 5 по проспекту Миру і одна по Івана Мазепи, 19. Всі вони належать приватному підприємцю Максиму Письменюку. Ще на ряд рекламних площ скасовано дозволи, вони теж мають бути прибрані.
Проте декому рекламу все ж залишили — підприємству “Магр-Авто”, замість демонтованих раніше 35 рекламних місць (в рішенні цього немає, зі слів Олександра Ломако), ще на 1 рік дозволили розмістити рекламу на 3-х бігбрдах — на виїзді в напрямку Славутича по вулиці Івана Мазепи, а також за адресами Старобілоуська, 16 та Громадська, 47. ТОВ “INTER CARS UKRAINE” отримало дозвіл на розміщення “сіті-лайту” за адресою Старобілоуська, 63; ТОВ «АВС РЕАЛ ЛОГІСТИК ПЛЮС» має право розміститу нестандартну рекламу розміром 2 на 2 метри за адресою Дніпровська, 34. Ще на рік залишаться 18 “сіті-лайтів” вже згаданого Максима Письменюка на проспекті Миру та вулиці Любецькій при умові приведення їх належний стан.
За словами заступника міського голови Олександра Ломако, прийняте рішення не порушує мораторій на встановлення зовнішньої реклами, прийнятий міською радою. Крім того, по мірі закінчення договорів на встановлення зовнішньої реклами з підприємцями, нові дозволи їм не видаватимуться. Також було вказано, що навесні планується демонтаж частини рекламних площ по вулиці Рокосовського.
Торкаючись питання про продовження оренди кіоску у підземному переході на перехресті проспектів Миру та Перемоги, міський голова підняв питання про суми орендної плати, які збираються там. Як виявилося до сьогоднішнього дня, у даному випадку за майже 5 кв.м. плата складала 197 гривень на місяц. Порівнявши цю цифру з розміром оренди в приміщеннях у центрі міста, де вона сягає 400 гривень за метр, Владислав Атрошенко зауважив, у міські приміщення не мають здаватися менше ніж за 150-200 гривень за квадратний метр площі. В той же час, за новою методикою, прийнятою на минулій сесії міської ради і опублікованій кілька днів тому на сайті, орендна плата за приміщення комунальної власності складатиме від 200 до 400 гривень за кв.метр. Що ж стосується оренди приміщень у підземному переході, то до самої оренди додається ще й плата за утримання самого переходу і, за словами секретаря мськради Віктора Бистрова, ца рахунок цього там можна встановлювати будь-яку орендну плату.
Внесено зміни до складу комісії з питань пайової участі замовників (інвесторів) у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Чернігова. Замість звільнених працівників до складу комісії увійшли начальник фінансового управління Олена Лисенко, заступник начальника управління земельних ресурсів Олександр Лось та заступник міського голови Олександр Атрощенко.
Ярослав Ковтун, депутат місьої ради від фракції “Демальянс” виступив з пропозицією включити до комісії його та Ірину Березинець, чим знову поставив членів виконкому у глухий кут. Довелося кликати міського голову Владислава Атрошенка, який хвилин за 10 до того залишив залу засідань, пославшись на важливі справи. Але без нього і тут справи не дуже йшли. Члени виконкому сходились на думці включити лише Ярослава, адже в складі комісії представники “радикалів”, до яких належить Іраниа Березинець, вже були. Передивившись персональний склад комісії, політичне представництво різних партій у комісії, міський голова погодився з думкою виконкомівців, за що й проголосували.
Обговорюючи питання про встановлення режимів роботи, спливла на поверхню цікава ситуація. Магазини АТБ просили дозволити їм працювати цілодобово, що і отримали. Але виявилося, що у кількох з таких магазинів немає договорів оренди на землю. Тож міський голова підняв питання про перевірку їх будівництва, чи здані вони в експлуатацію, а якщо здані — то як вони це зробили, не отримуючи при цьому землі. Результатом перевірки мають стати договори з усіма пенями і штрафами, якщо будуть виявлені порушення, сплата пайової участі за будівництво та відкриття кримінального провадження проти тих, хто такі порушення допустив.
Наприкінці засідання було прийнято рішення про списання ще одного старого автомобіля. Цього разу ВАЗ-2107 1994 року випуску “позбулось” Управління капітального будівництва.
Завершилося засідання виконкому інформацією від міського голови Владислава Атрошенка про те, що він продовжує переговори з польською стороною. Весною планується підписання договору про співпрацю між Черніговом та Познанню. Поки що в трьох напрямках: обмін телевізійними каналами, в Чернігові транслювати польське ТВ, а в Познані — Чернігівське; залучення польських спеціалістів до впровадження безконтактних способів оплати за проїзд у транспорті; сміттєпереробний завод з можливим кредитуванням його спорудження.
Що стосується заводу, то за словами міського голови, тут ще треба рахувати можливості, але однозначно треба вирішувати чи будувати завод, чи облаштовувати нове сховище для сміття. Орієнтовна ціна заводу — 4 мільйони євро щороку з бюджету міста. Причому встановлення заводу займе 1,5-2 роки.
В кінці засідання виконкому, в проміжку між питаннями, Олександр Ломака показав міському голові фото розбитої нової зупинки. Чим примусив його задуматись. Розповідаючи про свої переговори з польською стороною Владислав Атрошенко згадав і про розбиту зупинку, і про підпал на площі, коли чоловік нібито проходив повз, але побачивши тюки з соломою, спеціально повернувся щоб їх підпалити. З таким ставленням деяких жителів міста до якихось якісних змін, будь-хто може опустити руки. У повітрі в той момент висіло запитання: “Чи варто взагалі щось робити за таких умов?”.
Gorod.cn.ua. Відео: «Дитинець»
Gorod.cn.ua. Відео: «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.