Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Молоді спеціалісти почали масово виїжджати за кордон. Як втримати їх в Україні? (відео)

Молоді спеціалісти почали масово виїжджати за кордон. Як втримати їх в Україні? (відео)

Нова хвиля еміграції охопила нашу країну. Молоді, перспективні, освідченні українці пакують валізи тільки-но отримають дипломи про вищу освіту, - жаліється ректор Національного технологічного університету. Найбільш затребувані наші конструктори, механіки та інженери. Частіш за все їдуть до Польщі.



Зараз хорошому інженеру та механіку в Польщі пропонують 2800-3000 євро.

Тож аби хоч трохи переломити важку кадрову ситуацію місцеві підприємці, котрі потребують саме фахівців технічних спеціальностей, разом з представниками університету, розробили план дій, як залишити на місцях наших випускників. Головна ідея залучати до роботи на підприємстві майже одразу після вступу до вишу. Таким чином студенти отримають необхідну практику, без якої наші роботодавці не надто бажають брати на роботу молодь.

Представники бізнесу та за сумісництвом, колишні випускники технологічного університету, згодні допомогти рідній альма-матері.

Чи вистачить сил в університеті збити хвилю еміграції без допомоги держави, напевно ні. Скоріш за все вирішувати ситуацію мають на вищому державному рівні. От тільки чи встигне наша владна машина повернутися вчасно обличчям до молодих фахівців, це питання.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: технологічний університет, еміграція, «Дитинець»

Добавить в: