Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Обережно, муляжі на дорогах!» (відео)

«Обережно, муляжі на дорогах!» (відео)

Напевно, в переліку дорожніх знаків України скоро з’явиться новий, що означатиме: «Обережно, муляжі на дорогах!». Принаймні, якщо масові крадіжки металу не припиняться, заявляють дорожники. Металеві бар’єрні огородження, які водії, зазвичай, називають «відбійниками», на дорогах області перетворюються на таку собі «дешевеньку біжутерію». Вони ніби є, але жодної цінності не мають. Чому такі захисні споруди не виконують своїх функцій та чи безпечні дороги області?



Ними обладнують дороги з крутими узбіччями, в народі їх називають «відбійниками», бо головна функція цієї споруди не дати машині «злетіти в кювет». Фахівці-дорожники їх називають металевими бар’єрними огородженнями, але від того їх основна функція не міняється. Щоправда в останні кілька років їх призначення активно змінюють любителі легкої наживи, перетворюючи огорожі на муляжі. Як правило, від збирачів чорних металів, в першу чергу, страждають опорні стійки та компенсатори, які забезпечують міцність конструкції, а відтак і захист учасників дорожнього руху.

Юрій Мартинов, заступник начальника з ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг Служби автомобільних доріг області: «Величина прогиба расчитывается, расчитывается товщина метала — все согласно действующей нормативной документации. Что делается в нашем случае — убираються через оду стойки (воруются) или через две… То есть, барьерное ограждение уже не выполняет свою функцию».

Причина — стійки, на яких тримається огородження, зі сплаву чорних металів, тож їх можна здати на металобрухт і заробити копійчину. В Інтернеті пропозицій купівлі чорних металів безліч. Скупники обіцяють забрати добро по три тисячі за тону.

Так, лише за дев’ять місяців 2016 року на дорогах загального користування області зникли більше трьох сотень стійок, перетворивши на муляж кілометри огороджувальних конструкцій та «з’ївши» тисячі державних гривень.

Юрій Мартинов, заступник начальника з ремонту та експлуатаційного утримання автодоріг Служби автомобільних доріг області: «Тенденция на сегодняшний день такова: в прошлом году было несанкционированно изъято или украдено на 306 тысяч гривен. В этом году, только за девять месяцев — уже на 550 тысяч. Идет такая прогрессия».

Та ж сама сумна історія, кажуть дорожники, і зі знаками, але самі нічого з цим вдіяти не можуть, тож звертаються до правоохоронців.

Олександр Картак, старший інспектор управління превентивної діяльності ГУ НП в області: «На сьогоднішній день керівництво Національної поліції стурбоване такою ситуацією, яка склалася на даний час. На кожній дорозі у нас по 2-3 наряда ведуть нагляд за дорожнім рухом».

Однак, проблема в тому, що, по-перше, крадіжки відбуваються переважно вночі, а, по-друге, кожний наряд має щоночі об’їжджати десятки кілометрів автошляхів, тож логічно — за всім вгледіти правоохоронці просто не можуть. Як не можуть вивести на чергування більше людей.

Олександр Картак, старший інспектор управління превентивної діяльності ГУ НП в області: «Численность патрульной полиции не такая существенная. На сегодняшний день прошло сокращение личного состава».

На жаль, рівень розкриття таких злочинів, як пошкодження металевих конструкцій, надзвичайно низький. Як запевняють дорожники, відповідальність за це понесли усього двоє людей, та й ті були винуватцями ДТП, а не збирачами металу.

На щастя, протягом останнього року правоохоронці не зафіксували ні однієї аварії, що сталася б через відсутність знаків, або мала занадто тяжкі наслідки через несправні «відбійники», але чи довго так щаститиме водіям?

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: крадіжки, металеві огорожі, Юрій Мартинов, «Сівер-центр»

Добавить в: