Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Боротьба з вуличною торгівлею буде посилюватися

Боротьба з вуличною торгівлею буде посилюватися

Михайло Шостак, який очолює комісію, не дуже радо зустрів журналістів, які прийшли на засідання, зазначивши: “У нас демократія переросла в демагогію. Хто хоче — виступає, що хоче — те й говорить”. Тим не менше подумавши хвилин 10 і розпитавши хто з якого видання, все ж таки почав засідання робочої групи.


 
Олег Флюгерт, представник поліції, зазначив, що сьогодні у правоохоронців не вистачає людей щоб контролювати торгівлю на вулиці. Проте вже з 20 жовтня, коли з навчань повернуться частина працівників поліції, така боротьба буде посилена. Ще одна, не вирішена проблема — відсутність достатньої кількості місць для торговців на Ремісничій (колишня Комсомольська) вулиці, що не завжди помітно у будні дні, але особливо дає про себе знати в суботу та неділю. Крім того, люди повертаються на вулицю навіть заплативши за торгове місце, як тільки правоохоронці залишають вулицю. Особливо цим грішать торговці на Ремзаводі.
 
Тим не менше правоохоронці налаштовані продовжувати боротьбу з вуличною торгівлею. Олег Флюгерт зазначив, що коли вже взялись за неї, то потріно справу довести до кінця. 
 
Патрульна поліція теж бере участь у боротьбі зі стихійною торгівлею, один екіпаж постійно виділяється для того, щоб не дати стати торгувати біля зупинки вулиця Жабинського. “Коли регулярно поліція там стоїть, то результат є. - зазначив заступник начальника управління поліції Ігор Лисенко. - Але як тільки кілька днів туди не виїжджати, торговці відразу повертаються”



 Генеральний директор Чернігівского телерадіоагентства «Новый Чернигов» Ольга Капустян розповідає про інформаційну кампанію проти вуличної торгівлі на ТВ
 
Що стосується покарань, то поліція склала на сьогодні всього три протоколи. Олег Флюгерт зазначив, що виписування штрафів не є метою цієї боротьби, головне завдання — прибрати людей з вулиці. Штрафи торговцям виписують по 152 статті, за порушення правил благоустрою, а не по 160-й, за торгівлю в невстановлених місцях. 




 
Разом з тим представниця районної ради Деснянського району зазначила, що їхня адмінкомісія вже виписала 156 протоколів по тій же 152-й, з яких 137 штрафів і 17 зауважень. Загальна сума штрафів складає більш ніж 45 тисяч гривень, але сплатили їх лише 34 торговця. Мінімальний штраф — 340 гривень для фізичної особи і 850 для підприємця. Люди продовжують торгувати, надають неправдиві дані про себе, крім того виконавча служба, коли до неї потрапляють такі штрафи, відмовляється їх стягувати, вказуючи, що не зазначено майно. Тобто потрібно, усе-таки, складати протоколи по 160-й статті Адміністративного кодексу і при необхідності конфісковувати товар.
 
Загалом, з проведеної наради можна зробити кілька висновків:
 
- по-перше, боротьба з торгівлею на вулиці буде посилюватися і, рано чи пізно, правоохоронці почнуть вдаватися і до більш рішучих дій, тих же конфіскацій, про які просять адмінкомісії
 
- по-друге, на місцях, де торгують на вулицях найбільше, контролюючі органи вже з завтрішнього дня будуть з'являтися якомога частіше, можливо по черзі, і знаходитимуться там протягом дня
 
- по-третє, планується розширення кількості торгівельних місць на тому ж ринку на Ремісничій вулиці, щоб умістити всіх бажаючих.
 
- по-четверте, щоб перевіряти справжність імен торговців, плануєть використовувати базу даних, яка формуватиметься на основі платників за газ, тепло, електрику через створюване нині єдине вікно.
 
Разом з тим самі торговці не бажають залишати дороги і тротуари, адже там і потік людей значно більший, і торгівля йде активніше. І доки будуть люди, які купують ті ж продукти просто з асфальту, без рішучих дій таку торгівлю побороти навряд чи вдасться. 

Олександр Малаш

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шостак, вулична торгівля, поліція, Малаш

Добавить в: