В області найвищий клас пожежної небезпеки (відео)
П’ятий – найвищий – клас пожежної небезпеки встановився на сьогодні в деяких місцях області. У таку спеку суха рослинність і деревина спалахують від найменшої іскри. Та найбільша проблема, наголошують екологи, – випалювання стерні. Люди не бояться покарання – штрафи маленькі. За літній період до відповідальності притягнуто 56 осіб, а загальна сума штрафу – менше десяти тисяч. Сума для кожного порушника символічна, а от збитки – величезні.
Леонід Бурковський, начальник Державної екологічної інспекції в області: «В першу чергу, для здоров’я всіх нас, в другу – виїжджають працівники, стільки ресурсу витрачається. А далі це перекидається на ліси і торфовища – і пішло. Поки за руку не спіймаєш, нічого не докажеш».
Всього з початку року в екологічних системах області сталося більше 250 пожеж. Одна з масштабних виникла 15 липня в Гончарівському, скоріш за все, внаслідок проведення стрільб на полігоні, ліс горів на площі близько 20 гектарів. Для гасіння залучали навіть авіацію, за два дні пожежу повністю ліквідували.
Цього року також зареєстровано 4 випадки загорань на торфовищах, минулого було 14. Одна з них – біля села Данівка – тоді дійшла до рівня надзвичайної ситуації, гасили її більше двох місяців. Та не всі роблять з таких випадків потрібні висновки, кажуть рятувальники, цього літа горіло, в тому числі і біля Данівки.
Роман Гордовий, начальник управління ДСНС в області: «31 липня внаслідок спалювання стерні невстановленою особою біля села Данівка виникло загорання на площі близько 40 га, в результаті чого загорілося торфовище. Залучили 4 одиниці техніки, 13 фахівців. 2 серпня пожежу ліквідовано. 2 серпня загорівся торф поблизу села Чумак Ріпкинського району. Пожежі ліквідували у початковій стадії розвитку».
З початку року у держлісгоспах області сталося 12 лісових пожеж, усі вони низові, великих не було, зазначають фахівці профільного управління. Для попередження загорань перекриваються шлагбаумами неосновні заїзди в лісові масиви, створюються захисні мінералізовані смуги. В структурі державних лісогосподарських підприємств діє 16 пожежних станцій, 33 пожежно-спостережні вежі, 28 з яких обладнано системами відеоспостереження.
Андрій Пивовар, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства: «Спочатку року придбано ще дві системи, одне з підприємств купує безпілотник з метою не лише попередити пожежі, а й боротися з незаконними рубками».
Людський фактор – ось причина 99 пожеж із ста. І боротьба з причинами – це не лише зусилля екологів, рятувальників та лісівників. Вони знову і знову нагадують: найкраща профілактика загорань – відповідальне ставлення до природи.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: пожежа, рятувальники, МНС, «Сівер-центр»