Екстремальне літо для шкільних лідерів (відео)
Другу зміну літньої школи для обдарованих дітей у Количівці віддали активістам. Драгонботи, навчальні стрільби в тирах і військовий квест — діти від такого літа у захваті. Наша знімальна група бачила, як шкільні лідери справляються з екстремальними умовами.
Павло Муравейко, голова Чернігівського осередку Цивільного корпусу «Азов»: «Змагання цікаві і невиснажливі — за мінімум часу діти зможуть показати максимум спритності і вмінь».
У гостях у шкільних лідерів, які відпочивають у літній школі для обдарованих дітей в другу зміну, бійці полку «Азов» і кадрові військові Збройних сил України. Хоча «відпочивають» для цих юних активістів — не зовсім правильне слово. Тактична медицина, евакуація пораненого з поля бою, розбірка-збірка автомату і стрільба з гвинтівки — таку програму «відпочинку» організували дітям АТОвці.
Павло Муровейко: «Розбірка-збірка — в екстремальних умовах, стрільба в стресовій ситуації…»
Аби умови дитячого табору наблизити до екстремальних, учасників військово-патріотичного квесту перед виконанням завдань на швидкість дезорієнтують.
Інструктор: «Мальчики — 15 оборотов вокруг себя, девочки — 10, и 7 приседаний. Глаза не закрывать. Потом 10 секунд прицелиться и выстрелить».
Інструктує дітей «азовець» — майже їх ровесник.
Ігор Синевець, представник Цивільного корпусу «Азов»: «Я пришел в «Азов» — я просто понимал, что я маленький очень для того, чтоб вести боевые действия, и мне хотелось научиться этому как можно скорее».
Бійці кажуть — досвід, який вони передають дітям, може знадобитись не тільки на війні. Так сталося з чернігівською волонтеркою Наталією Воскресенською, яка разом з бійцем 95-ї бригади рятувала людей у ДТП під Києвом — у них виявились аптечки і знання у той момент, який може зберегти комусь життя.
Павло Муровейко: «Медична допомога може знадобитися і на природі — підвернув хтось ногу, не за вуха ж його тягнути».
Марина Меднікова: «Все дуже сподобалось, все цікаво — екстремальні умови, паніка, і ти не знаєш, що робити. ТакО, такО — цікаво».
Дмитро Тимошенко: «Щось подібне вперше нам проводять, сподобалось абсолютно все».
Альберт Черешко, завідувач сектору державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО в області: «Ми такі заходи проводимо щомісяця, якщо не щотижня. Ветеранів АТО залучаємо — завжди обираємо кращих з кращих, щоб показали особистим прикладом, що на Сході воюють справжні лицарі».
Один з кращих з кращих — капітан Юрій Літковець. До дітей він приїхав зі своїм бойовим побратимом, який уже встиг стати легендою українського війська.
Юрій Літковець, капітан 3-го рангу ЗСУ: «Він пройшов зі мною найгарячіші точки — і Мар’їнку, і Дебальцево».
Захищати країну вони разом поїхали з Криму. Юрій Літковець, за свою мужність нагороджений не одним державним орденом, каже — говорити про війну з дітьми потрібно. А ще потрібніше — говорити з ними про мир.
Юрій Літковець: «Почати війну — багато розуму не треба, а от зберегти мир, припинити війну…»
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Количівка, шкільні лідери, Азов, військові, «Сівер-центр»