Весняна призовна кампанія під загрозою зриву (відео)
До завершення призову на строкову службу залишається трохи менше двох тижнів, а Чернігівщина направила до військових частин лише 255 чоловік — це менше половини від доведеного Міністерством оборони плану. Рекрутери кажуть, виконувати поставлені завдання їм активно заважають. Отже, хто і чому намагається зірвати призов, спробували розібратися військові комісари та представники влади під час розширеного засідання обласної призовної комісії.
Теоретично Чернігівщина може призвати на строкову військову службу більше десяти тисяч юнаків, саме стільки хлопців відповідного віку зареєстровано у військкоматах області. Але практично направити до частин 514 молодиків, а саме таке завдання поставили перед рекрутерами на цю весну, ой як не просто.
За повістками до військових комісаріатів області не з’явилося вісім з половиною тисяч юнаків.
Олег Отрощенко, комісар Новгород-Сіверського районного військового комісаріату: «При проведенні аналізу розшукових робіт було виявлено, що більшість прописані у місті, але вже довгий час не проживають і відомостей про них немає – 03,25; 03,52 Приходимо, виявляємо. Батьки вдома. Зв’язку з сином телефонного нема. У будівлю ми зайти перевірити не можемо, бо не маємо на це права. І на цьому все закінчується».
Втім, ця проблема характерна для всіх районів області: на неї скаржаться і в Ніжині, і в Чернігові, і в Прилуках, а ще в Бахмачі, Козельці, Коропі. Ці райони та міста — лідери своєрідного антирейтингу, бо ніяк не можуть впоратись із завданням. Бахмачани кажуть, окрім оповіщення мають проблеми і зі здоров’ям молодого поповнення.
Олександр Гучний, в.о. комісара Бахмацького районного військового комісаріату: «Також дуже велика проблема в нас з медициною. У нас із 21-го чоловіка, які були відправлені на медичний огляд, лише один визнаний обмежено придатним, решта була визнана непридатними по декільком графам».
А ще військові рекрутери говорять про те, що батьки не хочуть віддавати своїх синів до війська і всіляко перешкоджають сповіщенню. Батьків у цьому починанні підтримують і сільські голови.
Олександр Кальченко, комісар Коропського районного військового комісаріату: «Оповіщення призовників щодо явки на медичну комісію керівниками підприємств та головами та секретарями сільрад здійснюється формально. Хоча, згідно статті 38 пункту 1 Закону України, вони повинні забезпечувати своєчасне прибуття за викликом військового комісара».
Тож і виходить, що лише 5% юнаків ідуть служити до війська добровільно, решта виконують свій обов’язок в примусовому порядку. А якраз для примусового призову у комісарів не вистачає законодавчих важелів впливу. Торік, кажуть у Чернігівському військкоматі, вже навіть пропозиції розробили.
Сергій Москалець, комісар Чернігівського об’єднаного військового комісаріату: «Проведено юристами, вважаю досить авторитетними, аналіз тих виємок законодавства, які на сьогодні у нас створені для проведення призову. Ми відповідно передали доповідь по лінії органів влади. Клопотання було через міську адміністрацію. Але на сьогоднішній день зміни в законодавство не реалізовані, які б створили умови щодо явки призовників на збірні пункти».
Тож на даний момент виконання завдання про призову на службу строковиків під великим питанням.
Олександр Криворучко, військовий комісар обласного військового комісаріату: «Поки впевненості немає, ми робим все можливе для того, щоб 100% виконати призов. Єсть проблемні питання, але поки що ствердно сказати, що виконаємо на 100%, поки не має. Зробимо все можливе, щоб виконати план».
Аби пожвавити співпрацю між військовими та цивільними, заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко пообіцяв вже найближчим часом зібрати сільських голів і нагадати їм про персональну відповідальність за зрив призову.
Сергій Сергієнко, заступник голови облдержадміністрації: «Якщо є нерадиві люди, які порушають закон, не відповідають по закону, ми повинні притягати їх до відповідальності».
Олександр Криворучко, військовий комісар обласного військового комісаріату: «Залучали до адміністративної відповідальності голів сільської ради, а деяких і до кримінальної відповідальності. За ухилення або відмову виконувати свої обов’язки. Такі факти єсть і ми будем над цим працювати в обов’язковому порядку».
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: армія, призовна кампанія, військкомат, «Сівер-центр»