«Прилуки» повернулися в Одесу

«Прилуки» — ракетний військовий корабель-катер. До окупації Криму базувався у Севастополі. Згодом був захоплений, а потім переданий Росією Україні.


«Прилуки» після ремонту

Восени 2015 року ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара», що входить до складу ДК «Укроборонпром», розпочало ремонт судна.

Працівники заводу реконструювали зовнішні елементи палуби, відремонтували та налагодили роботу систем механізмів бойового корабля, відновили працездатність систем життєзабезпечення. «Прилуки» зараз в Одесі.

— Неодноразово їздили на корабель. Передавали шефську допомогу. Підтримуємо зв’язок з керівництвом корабля, — розповів Анатолій Шамрай, секретар Прилуцької міської ради. — Наразі виконана перша черга ремонтних робіт. Корабель повернувся до Одеси.

20 березня 2014 року на кораблі «Прилуки» був спущений прапор ВМС України та піднятий прапор ВМФ Росії. Корабель буксирували в Карантинну бухту Севастополя.

А вже 11 квітня «Прилуки» без розпізнавальних прапорів вивели із Севастополя
російськими буксирами за межі 12-мильної територіальної зони, де його передали українському цивільному буксиру «Бакай» для відбуксирування в Одесу.

Усі ці події добре пам’ятає у минулому севастополець і колишній помічник командира «Прилук» Артем Кисельов. Зараз служить в Україні, але не на «Прилуках».

— Нас захоплювали тітушки чи гопники. З травматичною зброєю вони заходили на корабель. Командир Дмитро Сухар давно вирішив, що служитиме в Росії. І таки служить. Підмовляв інших, — згадує у телефонній розмові Артем. — Я не піддався. У мене принципи є, присягу давав. Аби був цивільним, можливо, переформатував би своє життя, перейшов з гривень на рублі.

— Чому «Прилуки» повернули Україні?

— Це була домовленість двох сторін: Москва - Київ. По суті, передавались найстаріші кораблі. Хороших не віддавали, — припускає військовий. — Катер потребував ремонту. Ніколи не ремонтували двигунів. Повного ходу не міг дати.

Артем Кисельов підтверджує, що екіпаж і «Прилуки» неодноразово отримували допомогу з Прилук, а от у самому місті чоловік так і не побував.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №23 (1570)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: військовий корабель-катер, Крим, Севастополь, «Вісник Ч», Марина Забіян

Добавить в: