Рухаємося до Європи, тож і виробництво має бути за відповідними стандартами (відео)
Нове харчове законодавство ставить до підприємств більш жорсткі вимоги щодо контролю якості та безпечності продуктів. Аби наші виробники не пасли задніх у світовій спільноті, мають ці вимоги виконувати. А краще розібратися і у нових законах, і у тому, як їх виконувати, допоможуть практичні семінари, організовані Міністерством аграрної політики у всіх регіонах України.
Вимоги до якості і безпечності продуктів харчування зростають. Україна рухається у напрямку європейської спільноти і, відповідно, продукція наших підприємств повинна бути конкурентоздатною на ринках Європи та світу. Система аналізу небезпек і критичних точок контролю – HACCP – спрямована на те, щоб зробити харчову продукцію максимально безпечною. До недавнього часу ці стандарти не були обов’язковими в Україні, та нове законодавство зобов’язує підприємців запроваджувати відповідні норми контролю якості і безпечності.
Виробник має сам відповідати за якість і безпечність своєї продукції, а держава лише контролювати її, кажуть у міністерстві. Роз’яснити харчовикам нові законодавчі вимоги та допомогти втілити їх на практиці покликані семінари, які Мінагрополітики спільно з експертами HACCP проводить по всій Україні.
Внутрішньою ідеологією називає контроль за якістю і безпечністю продукції директор підприємства «ВІМАЛ» Сергій Самоненко. Компанія займається виробництвом картопляного крохмалю. Відповідні стандарти тут впроваджено, та підвищення фахового рівня працівників, не виїжджаючи з Чернігова, керівник вважає чудовою можливістю. Тим більше, навіть лідерам у галузі є до чого прагнути, до цього стимулюють покупці, у тому числі і закордонні.
Не лише покупці вимагають якості, а й конкуренти не дрімають. Підприємство «ДЖІ-ЕН-ЕЛ» виробляє крупи, працює, в основному, на експорт. Фахівці галузі кажуть, європейські вимоги зараз стали жорсткішими.
Та замало лише знати закони, у кожного виробника свої особливості роботи. Тому семінари щодо нового харчового законодавства проходять у форматі діалогу. Запитань до експертів багато. Перевагою саме такого семінару виробники називають те, що кількість учасників від підприємства не обмежується одним-двома працівниками, адже контроль за якістю та безпечністю залежить від значно більшої кількості людей.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.