Українці не повинні переплачувати за неякісну послугу (відео)
Про це заявив під час сьогоднішнього засідання уряду прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Теплогенеруючим підприємствам урядовці рекомендують не забувати про необхідність економити блакитне паливо, але при цьому не намагатися перекласти свої проблеми на плечі абонентів. Йдеться про так звані «недотопи». Отже, чи трапляються такі випадки на Чернігівщині, і що робити в такій ситуації споживачам, розбиралися наші кореспонденти.
Економити не лише газ, а й кошти споживачів, закликав тепловиків під час чергового засідання уряду прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Мова йшла про те, що українці не повинні переплачувати за неякісну послугу. Тож, якщо у квартирі холодно, споживачі мають повне право на перерахунок. Для цього достатньо звернутися до підприємства-теплопостачальника із письмовою заявою чи в телефонному режимі. Протягом трьох діб після звернення до заявника має прийти комісія, яка складе відповідний акт про неякісно надану послугу. Але навіть якщо з якоїсь причини комісія не прийшла, відповідний документ може скласти і сам споживач, його лише потрібно завірити підписами двох сусідів.
Як з’ясувалося у ході нашого маленького опитування, жителі обласного центру про своє право знають, але користуватися ним ще не доводилося.
Підтверджує це і статистика, яку ведуть на підприємстві. Так, протягом 2015 року до найбільшого теплопостачальника Чернігівщини АТ «Облтеплокомуненерго» із відповідними заявами з районів області зверталися 54 рази, з Чернігова — 39. Від початку цього року вже зареєстровано 13 заявок з області і 11 з обласного центру. За кожною підтвердженою заявою перерахунок роблять.
Важливий нюанс — перерахунки за «недотоп» можливі лише у випадку, якщо у будинку немає лічильника, бо ж якщо він є, то мешканці платитимуть тільки за реально отримане тепло.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.