Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Обласна рада обрала голову зі скандалом

Обласна рада обрала голову зі скандалом

Перша установча сесія Чернігівської обласної ради VII скликання видалася скандальною. Сесії передувала низка скандалів, пов’язаних із затягуванням обласною виборчою комісією скликання облради. Тоді представники «демократичного табору» звинуватили владу в зумисному затягуванні процесу та тиску на новообраних депутатів.

Відтак, головна інтрига зберігалася навколо обрання голови обласного представницького органу. Протистояння розгорнулося між партійними «проектами Банкової» та представниками опозиції (РПЛ та УКРОП), до яких приєдналися БЮТівці. Голосування ж за голову та заступника голови облради засвідчили про сформовану різношерсту більшість під проводом президентської партії та слабкість так званої демократичної коаліції.

Обирати по-новому

Під стінами облради одного з найбідніших регіонів країни вишикувалися авто представницького класу, переважно позашляховики. Це – скромні «залізні коні» новообраних депутатів, які, незважаючи на кризу, рятують своїх господарів від чернігівського бездоріжжя.

До сесійної зали простому смертному просто так не потрапити – на вході стоять чоловіки міцної статури із суворими обличчями. На всіх 3-х поверхах облради – міліціонери, у дворику – автобус із колишнім «Беркутом». Все це під чуйним керівництвом особисто начальника міськвідділу Антона Шевцова та обласного начальника Едуарда Альохіна. Як пояснила охорона, надзвичайні заходи безпеки пов’язані з терористичною загрозою і охоронцям та міліції начхати на закон, згідно з яким кожен громадянин має право вільного доступу до ради.

Прибули всі 64 новообрані депутати. Голова Чернігівської обласної виборчої комісії Людмила Тютіна оголосила результати виборів та зачитала пофракційно прізвища депутатів.

За підсумками виборів, з невеликим відривом перемогу отримав Блок Петра Порошенка: 12 обранців. Їм у потилицю гаряче дихають радикали Ляшка: теж 12. За ними «Батьківщина» та «Наш край»: по 11. На п’ятому місці «Аграрна партія», що зайшла в облраду з 9 депутатами. УКРОП провів 5, а «Опозиційний блок» – 4. Отже, можна говорити про певний баланс сил в облраді.

Наступним етапом стало обрання тимчасової президії облради з представників фракцій. Так, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч представив БПП, Олег Авер’янов – «Радикальну партію Ляшка», Валентин Мельничук – «Наш край», Віктор Кияновський – «Аграрну партію», а Іван Якуб – «Батьківщину». Заслухавши письмове привітання голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, сесію продовжив вести Валерій Куліч. Він оголосив порядок денний з основними питаннями: обрання голови облради та його заступника.

Несподіванки не відбулося. Як і очікувалося, на голову Чернігівської облради винесли дві кандидатури – Олега Авер’янова від РПЛ та Ігоря Вдовенка від БПП. Після виступу претендентів головуючий попросив депутатів піднятися в залу для голосування та визначитися з вибором. Окрім депутатів та журналістів, у приміщення для голосування зайшла ледь не половина парламентської фракції РПЛ на чолі з її лідером Олегом Ляшком, які були в сесійній залі з початку засідання.

Розвал «демократичної» коаліції



По закінченні таємного волевиявлення депутатів і його підрахунку виявилося, що переконливу перемогу отримав представник провладного блоку Ігор Вдовенко. За нього проголосувало 35 депутатів. Окрім «коаліціянтів», свої голоси додали ще три депутати. За його конкурента радикала Олега Авер’янова свій голос віддали 29 депутатів облради.

Так події з вибором керівництва облради засвідчили формування в новообраній раді більшості з представників трьох партій: «Блок Петра Порошенка "Солідарність"» (12 депутатів), «Нашого краю» (11 депутатів) та «Аграрної партії» (9 депутатів). Це складає рівно половину обласної ради – 32 з 64 голосів.

Щоправда, результат голосування, м’яко кажучи, здивував радикалів. Спочатку Олег Ляшко привітав переможця з обранням, а потім накинувся на представників УКРОПу, звинувативши їх у зраді. Він звинуватив депутатів з УКРОПу у продажу голосів на користь кандидата від БПП. Закиди на адресу місцевих укропівців скромно підтримав нардеп від «Батьківщини» Валерій Дубіль. Він звинуватив голову обласного осередку УКРОПу Сергія Журмана у продажності.

«Ми маємо дві потужні фракції і ми не дамо владі разом із зів’ялим УКРОПом нас ігнорувати», – наговоривши всяких непристойностей, зрештою підсумував Ляшко.

Соратник Ляшка нардеп Андрій Лозовий навіть озвучив суму, яку, за його словами, представники президентського блоку дали за правильне голосування.

«Помічник нардепа Андрія Денисенка Сергій Журман продав БПП Чернігівський обласний УКРОП за 100 тисяч доларів! – заявив Лозовий. – Я розмовляв з Денисенком, він стверджує, що Журман став його помічником випадково, але результату це, на жаль, не змінює».



У свою чергу пан Журман прокоментував закиди так: «Неприємно це слухати. Я розумію їхні емоції, але в нас є чітка позиція політради партії, що ми голосуємо разом з демократичними силами і не голосуємо з Блоком Петра Порошенка. Ми так і голосували. Якщо наша додаткова перевірка і робота з депутатами виявить протилежне, будуть вжиті відповідні заходи. Ми стояли на позиції підтримки кандидатури від демократичних сил. Я про це неодноразово заявляв і голосував, як було домовлено».

«Батьківщина» і РПЛ створили власні фракції в обласній раді.

Проекти Банкової сформували більшість

Чернігівщина – край партизанської стабільності. Вкотре 1-м заступником голови облради обрано ветерана місцевої політичної еліти Валентина Мельничука. Вибори, знову ж таки, були таємними. За це рішення проголосувало теж 35 депутатів.

Досить цікавою є конфігурація нової «коаліції», яка голосувала за кандидатуру Мельничука, оскільки тільки дві фракції – «Батьківщина» та РПЛ – не голосували і навіть не брали бюлетені для голосування за заступника. Значить, 35 тих, хто віддав голос за Мельничука, – це «Наш край», «Солідарність» та «Опоблок».

Після цього у роботі сесії оголосили перерву до 27 листопада. У порядку денному залишилося одне питання – обрання 2-го заступника голови облради. Останніми словами Вдовенка на цьому засіданні стали наступні: «Прохання до представників фракцій БПП, «Нашого краю» та «Аграрної партії» зібратися на 6 поверсі ради для проведення консультацій». Отже, можна вважати, що в облраді VII скликання сформована більшість з проектів Адміністрації Президента. За підсумками першої сесії можна зробити висновок, що бюджетний процес буде вкрай напруженим.

Довідка

Ігор Вдовенко – доктор педагогічних наук. Свого часу працював у Чернігівському педагогічному університеті ім. Шевченка. Син відомого свого часу діяча Станіслава Вдовенка. У серпні 2015 року був призначений на посаду начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

Валентин Мельничук у 1990 р. був головою Чернігівської міськради, у 1991 – головою міськвиконкому. 1992-1995 рр. – представник президента України в області. 2002-2005 – голова облдержадміністрації. Був обраний до облради у 2010 р. за списками Соціалістичної партії.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №48 (552) від 26 листопада 2015

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Обласна рада, скандал, голова, Віталій Назаренко, "Чернігівщина"

Добавить в: