Завгосп обласної прокуратури будує котедж, перекривши людям доступ до річки
Пятница, 4 Сентября 2015 10:15 | Просмотров: 6500 | Обновлено 9 Сентября 2015 16:55
Закон не для всіх. В селі Клочків Чернігівського району в природоохоронній зоні зводить «сирітську» хатинку завгосп обласної прокуратури. Будівництво маєтку підлеглий обласного прокурора розпочав з вирубки зелених насаджень, пошкодження дренажної системи та обмеження доступу до річки.
Обурені свавіллям чиновника місцеві мешканці неодноразово зверталися до керівництва обласної та Генеральної прокуратур. Втім, на звернення людей і досі жодної реакції.
Скромне родове гніздечко
Паркан навколо маєтку
Будинок прокурорського завгоспа
Корінних мешканців Клочкова можна перерахувати на пальцях. Село давно облюбували заможні дачники з Чернігова та Києва. Місця тут тихі, красиві, селом протікає мальовничий Снов.
До числа елітних дачників належить і начальник відділу матеріально-технічного забезпечення обласної прокуратури Сергій Коржос, який побудував
у центрі села величезний котедж. Двоповерхова вілла з басейном, сауною, затишними будиночками для відпочинку та доволі значною територією явно виокремлюється на тлі сусідських селянських хатинок. Все набудоване непосильною працею майно прокурорський завгосп сховав за високим парканом та встановив камери зовнішнього відеоспостереження, убезпечивши таким чином себе від незаконного проникнення на територію маєтку сторонніх.
Втім, мова не про те, звідки у скромного завгоспа гроші на будівництво елітного житла в мальовничій місцевості Чернігівщини. Як і не про те, звідки кошти на дорогий японський позашляховик. Цілком можливо, що елітні хороми Сергій Коржос звів на гроші родичів. Відомо, що батько прокурорського завгоспа є власником однієї з чернігівських ресторацій. А який батько не допоможе сину?
Одначе, залишимо іронію. В кращих традиціях неофеодалізму, в порушення діючого законодавства та, наплювавши на думку громади, на мальовничому березі річки Снов Сергій Коржос запланував чергове грандіозне будівництво.
Басейн посеред села?
Найпершим від такого будівництва постраждав майбутній сусід прокурорського завгоспа Василь Вінниченко. За його словами, будівельні роботи розпочали з вирубки зелених насаджень, які укріплювали дорожнє полотно.
– Все це робили без будь-яких дозволів, – обурюється пенсіонер. – Так само, не питаючи мого дозволу, будівельники зарили дренажну трубу мені у двір. Тепер дощова вода з села буде стікати мені на подвір’я.
Сергій Коржос обрав для будівництва доволі-таки дивне місце – природний яр, перед тим поглибивши його та поставивши поруч каналізаційний колектор. Люди толком не знають, що саме там будуватимуть.
– Людям він каже, що збудує тут басейн, – пояснює Василь Іванович. – В цьому є певна логіка, бо зводити будинок у природному рові, куди стікає вода з усього села, мені особисто видається дещо нелогічним.
Навіщо прокурорському завгоспу басейн поблизу Снова, люди також не розуміють.
Анатолій Супрун очолює обласну асоціацію спортивної боротьби та східних єдиноборств. У Клочків заслужений тренер приїздить на дачу. Наполегливість та нахабство прокурорського завгоспа вивела з себе навіть таку урівноважену людину, як він.
– Я вже чотири роки з ним воюю, – каже Анатолій Супрун. – Скільки разів просив Коржоса не будувати на цьому місці, адже тут люди ходять до річки, а в яр стікають потоки води з усього села. Та він ні в яку! Каже, буду будувати.
За словами Анатолія Супруна, будівництво в прибережній зоні річки є незаконним.
– Ми зверталися з запитом до Державної інспекції сільського господарства і нам відповіли, що будівництво проводять в десятиметровій зоні, – каже чоловік. – Вітчизняне законодавство забороняє обмежувати доступ людей до берега, у тому числі забудовувати його. Відповідно до закону: 100 метрів – вільна зона для берега річки і 50 метрів – для затоки.
Так, згідно із законом, якщо на березі не розташовані гідротехнічні споруди або лікувальні заклади, прохід до нього має бути вільним для всіх. До того ж дотримання спеціального режиму в межах водоохоронних смуг має ще й екологічне значення.
Люди бояться підтоплення
Дачниця з Чернігова Ольга Василівна – юрист за освітою. Вона – одна з тих, хто підписував колективного листа на ім’я Генерального прокурора Віктора Шокіна. Каже, що будівництво незаконне, тому і просить прокурорів вплинути на їхнього колегу, який до того ж нехтує думкою громади.
Жінка не розуміє головного: чому, маючи у власності три земельні ділянки та елітний котедж, Сергій Коржос вирішив розпочати будівництво саме на місці, куди стікає вода з усього села.
– Ми укріплювали придорожню смугу березами. Їх вирізали, – обурюється Ольга Василівна. – Асфальт на цьому місці тоненький, тож якщо піде велика вода, дорожнє полотно попливе. У мене тут поруч стоїть металевий гараж, то він завжди у воді. Якби дійсно була гостра потреба у будівництві і це була незаможна людина, то люди б зрозуміли, а так Коржос будується, наплювавши на думку громади.
Як стало відомо, земля під будівництво оформлена на матір прокурорського завгоспа, тож, швидше за все, в його декларацію земельна ділянка не потрапить. А ось чи потрапить компенсація за зрубані зелені насадження в бюджет Черниської сільської ради, до якої входить Клочків, наразі невідомо. Як і не відомо, чи є у забудовника проект під будівництво, і якщо є, то хто його надав.
У свою чергу редакція газети «Чернігівщина» готує запит на ім’я прокурора області Віктора Носенка про середню заробітну плату начальника відділу матеріально-технічного забезпечення обласної прокуратури Сергія Коржоса. Цікаво, чи дозволяють доходи прокурорського завгоспа будувати в часи економічної скрути в державі?
Віталій Назаренко, тижневик «Чернігівщина» №36 (540), фото автора
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.