Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Грузинський букет» з Нового Бикова

«Грузинський букет» з Нового Бикова

Це - про безалкогольний сильногазований лимонад. А грузинське походження напою засвідчує не лише назва, а й старовинна рецептура.

У цьому на власні очі переконалася кореспондент «Чернігівщини», відвідавши «піднятий з колін» колишній ситроцех Бобровицького хлібокомбінату.


Новобиківський сільський голова Михайло Корнобай з кавказькими гостями в добрих ділових стосунках. Йдеться про відчутні інвестиції для села, півсотні працевлаштованих людей, які, крім пристойної заробітної плати, забезпечені повним соціальним пакетом.

Свого часу в Новому Бикові працював цех безалкогольних напоїв Бобровицького хлібокомбінату. Розливали тут «Лимонад», «Ситро», «Тархун»... Але багато років цех простоював, - інформує Михайло Корнобай. - Якось до нас завітав директор грузинської фірми «Адам-Компані» і запропонував відродити ситроцех. Ми все обдумали, зважили. Не минуло й місяця, як цех запрацював. Вже три роки поспіль іноземні підприємці справно сплачують податки, щорічно виділяють по тридцять тисяч гривень на благоустрій села та допомагають школі, садочку. На сьогодні ТОВ «Адам-Компані» є одним із провідних підприємств району, має стабільно високі показники розвитку.

На підприємстві сучасні виробничі лінії - поки що три. Але працьовиті грузини планують і надалі розширювати асортимент і нарощувати обсяги продукції. Хоча вже зараз підприємство має визнання, адже його смачний напій у 2011 році став лауреатом регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України».

У приміщенні ситро цеху - чистота й порядок. Це головна вимога керівництва «Адам-Компані», За словами Гочі Шеклашвілі, директора з виробництва, особливість їхнього лимонаду полягає у духмяній рослинній сировині - настоянках тархуну, апельсину, лимону, грейпфруту, мандарину та дюшесу. А основою цього напою є артезіанська вода, очищена з використанням тонкої мембранної дворівневої фільтрації.

- Ми виготовляємо лимонади за радянським Держстандартом, - продовжує розповідати директор. - Варимо цукровий сироп, додаємо ефірні олії та настоянки. Це ще один секрет, чому лимонади такі смачні і схожі на ті, які ми пили у дитинстві. До речі, використовуємо лише натуральні компоненти.

Роздивляюся чималі цистерни, у яких настоюють шкірки лимонів, апельсинів, мандаринів.

- А як самі фрукти використовуєте?

- Віддаємо нашим працівникам, селянам.

- А самі п’єте лимонад?

- Так. Але більше полюбляю коньяк, - посміхається Гоча.

На питання, як живеться уродженцю грузинської столиці в українському селі, чоловік відповів скромно, але відверто: «Чудово. Люди тут порядні, гостинні і працьовиті».

Сніжана Божок, "Чернігівщина" №2 (454) від 9 січня 2014

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сильногазований лимонад, Гочі Шеклашвілі, Сніжана Божок, "Чернігівщина"

Добавить в: